آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 23 دى 1396 ساعت 08:11   |   کد مطلب: 31153
رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره سخنان یکی از اعضائ شورای شهر همدان، در مورد استخدام های سفارشی در شهرداری گفت: من این موضوع را نه تأیید و نه تکذیب می کنم.

استخدام های سفارشی و فرمایشی همواره از آفات سیستم اداری و دولتی محسوب می شود و در هیچ جامعه ای چنین رفتار و رویکردی پسندیده و مقبول نیست چراکه طبعا این رویکرد موجب فساد اداری و گسترش بی توجهی به اصل شایسته سالاری و هدررفت درآمدهای کشور می شود.

 

شهرداری همدان از سالهای گذشته محور این موضوع بوده و شایعاتی از جنس استخدام های سفارشی و فرمایشی پیرامون این نهاد مردمی بوده و هست تا جایی که شهردار سابق همدان چندی پیش در مراسم تودیع خود اذعان کرد در دوران مدیریت خویش حدود هزار نفر از نیروهای شهرداری را که با توصیه و سفارش مشغول به کار بودند تعدیل کرده و گامی در جهت چابک سازی این مجموعه برداشت.

 

از طرف دیگر در همان مراسم تودیع و معارفه شهردار سابق و جدید شهر همدان حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به شهردار جدید متذکر شده است که فامیل بازی را در مجموعه مدیریت شهری بر نمی تابد.

 

تا اینجا با صحبتهای این دو مسؤول، به ذهن هر شنونده ای آن مثل معروف متبادر می شود که "تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها" و حتی اگر هیچ سندی از وجود روابط فامیلی و استخدام های سفارشی در شهرداری همدان وجود نداشته باشد همین حرفها که از زبان دو مقام مهم که یکی در رأس مدیریت شهرداری بوده و دیگری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی است مسؤولیت و حساسیت نهادهای نظارتی مربوطه را نسبت به موضوع دو چندان می کند.

 

اما از حرفها و حدس ها که بگذریم این روزها شاهد مصاحبه یکی از اعضای شورای اسلامی شهر همدان هستیم که بسیار محکم و متقن نسبت به وجود استخدام های سفارشی در شهرداری اظهار نظر کرده و حتی اعلام کرده اگر به وضعیت این افراد در شهرداری رسیدگی نشود دست به افشاگری خواهد زد.

 

کاووسی  همچنین بیان کرده است این افراد می توانند همکاری خود را با شهرداری در قالب نیروهای شرکتی ادامه دهند اما باید از قالب قرارداد مستقیم با شهرداری خارج شوند.

 

با توجه به اینکه وظایف شورای شهر در دو بخش نظارت و قانونگذاری تعریف می شود بنابراین نظارت و دقت نظر شورای شهر بر این موضوع باید بیش از پیش باشد و کلیه اعضای شورای شهر که منتخبین مردم هستند باید نسبت به پیشگیری از بروز یا گسترش چنین مواردی اقدامی قاطع داشه باشند به همین منظور گفتگویی با رئیس شورای تاسلامی شهر همدان ترتیب دادیم تا از رویکرد این مجموعه در برخورد با این موضوع جویا شویم:

 

ابراهیم مولوی در گفتگو با خبرنگار نافع، ضمن تأکید بر این امر که سیدمصطفی رسولی شهر دار سابق همدان در نهایت پاکدستی و امانتداری مجموعه شهرداری را مدیریت کرد اظهار کرد: نمی توان بدون وجود سند و مدرک محکم و محکمه پسند به افراد تهمت زد بنابراین موضوع استخدام های سفارشی یا غیرضرور باید از مجاری قانونی مورد برررسی قرار گیرد.

 

وی با بیان اینکه وجوداستخدام های سفارشی در بدنه شهرداری را نه تأیید می کنم و نه تکذیب عنوان کرد: این موضوع باید توسط حراست شهرداری مورد بررسی قرار گیرد و اگر کسی ادعایی د راین زمینه دارد باید اسناد را ارائه داده و بر اساس مدارک متقن حرف بزند.

 

رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: شورای پنجم آماده است تا هرگونه شبهه ای را در این موضوع بررسی کرده و با آن برخورد نماید و قطعا در برابر بروز چنین مواردی موضعی محکم خواهد داشت.

 

مع الوصف باید دید در این شرایط که هم مردم، هم نمایندگان مجلس و هم رسانه خواستار شفافیت و پیگیری و برخورد با هرگونه فساد اداری و مالی هستند شورای پنجم چه رویکردی اتخاذ خواهد کرد و آیا خواهد توانست ریشه این موضوع را از شهرداری کنده و برای همیشه به این حواشی خاتمه دهد و این اقدام را به عنوان اقدامی شاخص در پرونده این دور از شوراهای شهر و وروستا به ثبت برساند؟

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها