آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 21 دى 1396 ساعت 12:08   |   کد مطلب: 31133
جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: مأموریت سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در اسکان موقت مردم زلزله‌زده 31 روستا به پایان رسیده و در طول این مدت بین 250 تا 260 عدد کانکس به مرد م این مناطق اهدا شد.

به گزارش نافع، به نقل از فارس ،سردار مهدی فرجی با اشاره به مأموریت سپاه انصارالحسین(ع) در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه، اظهار کرد: از زمانی که زلزله در مناطق استان کرمانشاه اتفاق افتاد بر اساس ابلاغ فرمانده کل سپاه پاسداران، تمام استان‌ها قرار شد گوشه‌ای از کار را به عهده بگیرند و به دلیل اینکه یگان رزم استان همدان در منطقه بود و به شکلی معین کرمانشاه محسوب می‌شدیم، به صورت جدی‌تر حضور پیدا کردیم.

وی با اشاره به اینکه در روزهای اول اقدامات سپاه انصارالحسین(ع) امدادرسانی بود و بعد از آن آواربرداری انجام گرفت، افزود: در ادامه موضوع اسکان اضطراری به وسیله چادر در دستور کار قرار گرفت و بعد از آن بنا شد به دنبال یک اسکان اولیه برویم.

جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان ادامه داد: برای اسکان اولیه تقسیم کاری انجام شد و 31 روستا سهم استان همدان شد که حداقل باید برای مردم روستا کانکس تهیه می‌شد؛ در قدم اول خاکبرداری خانه‌هایی که 100 درصد تخریب شده بود در هر 31 روستا انجام گرفت و بعد از آن قرار شد سکویی در کنار منازل احداث شود تا کانکس روی آن‌ها نصب شود.

وی عنوان کرد: در طول مدت مأموریت تعداد 115 دستگاه کانکس 16 متری از سوی سپاه برای این مناطق تهیه شد و به همین تعداد نیز مردم همدان کمک کردند که در مجموع 250 تا 260 کانکس برای این 31 روستا تهیه شد.

سردار فرجی بیان داشت: کانکس‌هایی که سپاه همدان تهیه کرد از استاندارد لازم برخوردار بودند و آن چیزی که تعهد استان همدان بود انجام گرفت.

وی تصریح کرد: سپاه تعهد داده بود در بازه زمانی دو ماهه اسکان موقت زلزله‌زدگان انجام شود اما در کمتر از 45 روز کل کانکس‌های که سپاه تقبل کرده بود یعنی تعداد 8 هزار و 100 عدد تهیه شد.

جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه سرویس بهداشتی و حمام هم برای این کانکس‌ها در نظر گرفته شده بود، تاکید کرد:  4 هزار و 100 عدد کانکس نیز توسط مردم تهیه و به سپاه داده شده بود؛ مجموعا کل سپاه پاسداران 12 هزار و 200 کانکس در مناطق زلزله‌زده نصب کرد که کل سهم استان همدان 250 تا 260 عدد کانکس بود.

وی با اشاره به اینکه تعدادی کانکس دیگر از اهدایی‌های مردم برای مسجد و مدرسه و انبارهای روستایی در نظر گرفته شد، گفت: مردم استان همدان نیز بیش از 45 سرویس بهداشتی و حمام دارای دو عدد دوش به مناطق اهدا کردند که سپاه انتقال داده و نصب کرد.

سردار فرجی مطرح کرد: فعلا در این بخش که باید اسکان موقت را انجام می‌دادیم، مأموریت ما در 31 روستا به پایان رسیده و منتظر هستیم که هماهنگی‌ها برای مواردی که مد نظر است انجام شود چراکه دو موضوع اسکان دائم و ساخت مدرسه بوده است که منتظر تصمیم هستیم.

وی با بیان اینکه یگان ما همچنان در منطقه حضور دارند و به روستاهای مرزی در موضوعات دام و آذوقه خود مردم در مناطق مرزی کمک می‌کنند، گفت: اکیپ‌های پزشکی و درمان نیز در منطقه حاضر هستند.

جانشین سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه کمک مصالح ساختمانی نیز توسط استان همدان انجام می شود، اظهار داشت: موضوع مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که برخی از خیرین استان اعلام آمادگی برای احداث منازل کرده‌اند و برای مثال یک خیر همدانی تقبل کرده که یک روستای 60 خانوار را از صفر تا 100 بازسازی کند و الان در حال انجام است.

وی افزود: یک خیر همدانی دیگر از یکی از کشورهای خارجی به استان آمد و تعهد ساخت دو مدرسه را داد و برای این کار نیز اختصاص مبلغ 300 میلیون تومان را پیش‌بینی کرد.

سردار فرجی با اشاره به اینکه آیت‌الله نوری همدانی نیز کمک‌های مالی خوبی به مردم داشتند، خاطرنشان کرد: چیزی که خیلی حائز اهمیت است این است که کل کمک‌های مردم استان در  مناطق اهل سنت توزیع می‌شود و نگاه مردم این مناطق به شیعه نیز کاملا مثبت و عمقی شده است چرا که می‌بینند نمایندگان مرجع تقلید شیعه یعنی آیت‌الله نوری همدانی شخصا حضور پیدا کرده و به مناطق سنی‌نشین کمک می‌کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها