آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 21 دى 1396 ساعت 09:41   |   کد مطلب: 31130
سرپرست مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی استان همدان از برگزاری نمایشگاه تخصصی با موضوع مقاوم سازی بناها و تاسیسات شهری و روستایی در استان همدان خبر داد.

به گزارش نافع،محمدحسین مرادی اظهار داشت: با توجه به مخاطرات طبیعی اخیر و رخداد زلزله های شهرهای متعدد کشور ه ویژه زلزله استان کرمانشاه ، این اداره کل اقدام به برگزاری نمایشگاه تخصصی با موضوع مقاوم سازی بناها و تاسیسات شهری و روستایی کرده است.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه ضمن انعکاس تصاویر تخریب سازه های مناطق آسیب دیده ناشی از زلزله به بررسی دلایل تخریب و آسیب ساختمان ها پرداخته شد.

سرپرست مدیریت بحران و پدافند غیرعامل اداره کل راه و شهرسازی استان همدان یادآور شد: امیدواریم این نمایشگاه مقدمه ای باشد برای اینکه همه مردم از جمله مسئولان در خصوص رعایت نکات ایمنی نظارت بر اجرا و جدی گرفتن ضوابط و مقررات مربوطه همت بیشتری کنند.

وی ادامه داد: نکات و مسایل ایمنی را باید دقیق اجرا کنیم و آن قدر تکرار شود تا برای انجام دادن آنها نیاز به فکر کردن نداشته باشیم.

مرادی بیان کرد: زلزله در کشورهای پیشرفته به خصوص در زمینه ساختمان که درگیری نزدیکی هم با زلزله دارند، همچون ژاپن و آمریکا تقریبا مهار شده است، آنان توانسته اند با بهینه سازی ساختمان هایشان و رعایت اصول ایمنی در ساخت و نظارت بر اجرا به نقطه ای برسند که بگویند در کشور ما زلزله بلا نیست .

وی عنوان کرد: امیدواریم با بهینه سازی ساختمان ها و رعایت اصول ایمنی در ساخت و نظارت بر اجرا به نقطه ای برسیم که بگوییم در کشور ما زلزله بلا نیست.

 

منبع:خبرگزاری بسیج

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها