آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 12 دى 1396 ساعت 08:34   |   کد مطلب: 31000
معاون اول ترامپ که کشورش پرونده قطوری از مداخله در امور داخلی ایران دارد، قول داده که دولت کنونی آمریکا دیگر در خصوص ایران اشتباه نخواهد کرد و از تخریبگران حمایت خواهد کرد.

به گزارش نافع،«مایک پنس» معاون رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه دخالت دولت‌های پیاپی این کشور در مسائل داخلی ایران، این بار به صراحت از عزم دولت «دونالد ترامپ» برای حمایت از عوامل آشوب‌های اخیر سخن گفته است.

 

پیش از این هم ترامپ در توئیتر صراحتاً ازتخریبگران حمایت کرده بود.

 

پنس در سخنان مداخله‌جویانه خود گفته: «تا وقتی که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکاست و من معاون وی، ایالات متحده اشتباهات گذشته در بی‌توجهی به ایستادگی مردم ایران در برابر نظام وحشی (این کشور) را تکرار نخواهد کرد.»

 

این اولین باری نیست که آمریکایی‌ها خواهان دست روی دست نگذاشتن در مقابله با ملت ایران هستند.

 

ایالات متحده با همین تاریخ 241 ساله‌اش، بارها در مسائل داخلی ایران دخالت‌های فاجعه‌بار کرده است. علاوه بر حمایت از کودتا علیه دکتر «محمد مصدق» نخست‌وزیر قانونی ایرانی در کودتای 28 مرداد 32، آمریکایی‌ها در جنگ هشت ساله با رژیم بعث عراق هم بارها به صورت مستقیم در میدان نبرد، از بعثی‌ها حمایت کردند.

 

شلیک دو موشک هدایت‌شونده ناو وینسنس به سمت یک هواپیمای مسافربری ایرانی بر فراز آب‌های خلیج‌فارس در تابستان 1367 هم یکی دیگر از نمونه‌های غیرقابل‌انکار گام برداشتن آمریکایی‌ها علیه ملت ایران است؛ آمریکا تاکنون حاضر به عذرخواهی بخاطر کشتار 290 سرنشین این هواپیما نشده است.

 

دولت آمریکا همچنین در جریان فتنه سال 1388، ضمن حمایت آشکار از فتنه‌گران، کمک‌های متنوعی به آنان در جریان این فتنه ارائه کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت