آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 11 دى 1396 ساعت 09:05   |   کد مطلب: 30994
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات مردم در رفع مشکلات اقتصادی گفت:گرانی های گاه و بی گاه دولت مردم را به خیابانها کشاند.

اعتراضات روزهای اخیر در شهرهای مختلف با محوریت مسائل و دغدغه های اقتصادی مردم آغاز شد و البته به حواشی دیگری هم دچار شد اما اصل موضوع که مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم است مطالبه به حق مردم است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

 

به همین منظور گفتگویی با یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ترتیب دادیم تا دیدگاه وی را به عنوان نماینده مردم در خانه ملت در مورد اتفاقات اخیر جویا شویم.

 

محمدعلی پورمختار در گفتگو با خبرنگار نافع با بیان اینکه خواست قاطبه مردم در شرایط فعلی توجه بیشتر دولت به دغدغه های اقتصادی و مالی است اظهار کرد: بیکاری، رکود، تعطیلی واحدهای تولیدی و علاوه بر آن گرانی های گاه و بیگاه که قطعا بیش از۹ درصدی است که دولت اعلام می کند همه و همه به دغدغه های جدی مردم تبدیل شده است.

 

وی ریشه اصلی اعتراضات مردمی را همین دغدغه ها و مسائل اقتصادی برشمرد و افزود: این اعتراضات در مقاطع مختلف در برهه های اقتصادی شکل میگرفت و گاه عده ای مقابل درب مجلس تجمع می کردند و موضوع مورد نظر مورد پیگیری قرار می گرفت اما هرگز به تجمع خیابانی و تظاهرات و شعار بدل نشد.

 

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ ادامه داد: دولت و کلیه مسؤولین نظام باید نسبت به رفع معضلات اقتصادی جامعه همت گمارند و در این راستا اگر سیاست های اقتصاد مقاومتی را که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده است مدنظر قرار دهند موفق به نجات شرایط اقتصادی خواهند شد.

 

وی همچنین به تعیین شعار "اشتغال و تولید" در نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: دولت باید با هدف گذاری صحیح در راستای این اهداف از بار فشارهای روانی حاصل از مشکلات اقتصادی در ذهن و جان مردم بکاهد.

 

فتنه انگیزی به قصد به حاشیه بردن یوم ا... ۹ دی

پورمختار با اشاره به حواشی و ساختارشکنی در برخی تجمعات اخیر یادآورشد: به نظر می رسد هماهنگی و طراحی این تجمعات خیابانی از قبل توسط عناصر خود فروخته انجام شده بود تا حماسه یوم ا... ۹ دی را تحت تأثیر قرار دهند و در واقع اینها بازمانده های همان فتنه۸۸ هستند که حصول مقاصد خود را امروز در این اعتراضات جستجو می کنند.

 

وی افزود: این عناصر و اهداف فتنه انگیزانه آنها صراحتا از سوی عوامل استکبار به ویژه آمریکا مورد حمایت قرار می گیرند و همین امر گویای نیّات پلید آنهاست چراکه ما تاکنون از آمریکا به غیر از دشمنی و خباثت ندیده ایم.

 

مردم باید صف خود را از ساختارشکنان جدا کنند

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی به سخنان اخیر ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اشاره و بیان کرد: ترامپ در سخنرانی اخیر خود، مردم ایران را تروریست خواند و آنچه لایق خودش بود به مردم این کشور نسبت داد پس چگونه است که حالا دلسوز و مشفق مردم ایران شده است؟

 

وی ضمن تأکید بر لزوم جداسازی مطالبات مردم از فتنه انگیزی فتنه گران عنوان کرد: هیچکس نمی تواند منکر مطالبات به حق مردم شود و دغدغه های اقتصادی آنها حقیقتی انکار ناپذیر است اما باید صف مردم مطالبه گر از سودجویان فتنه انگیز جدا شود و اعتراض آنها دستمایه فرصت طلبی خودفروختگان داخلی و خارجی نشود.

 

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ متذکر شد: مردم باید خود را از این فتنه گران جدا کنند چراکه بهترین مانع برای حصول اهداف این افراد خود مردم هستند  که نباید اجازه دهند از جمعیت مردم نجیب و معترض برای دادن شعارهای ساختار شکنانه و تخریب اموال عمومی استفاده شود.

 

وی با بیان اینکه این سودجویان و فرصت طلبان کف روی آب هستند گفت: نظامی که از هدایت رهبری و پشتوانه عظیم مردمی برخودار است با هوچی گری عده ای فتنه گر و ساختار شکن درهم نخواهد شکست و آنها به اهداف شوم خود دست نخواهند یافت.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت