آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 9 دى 1396 ساعت 08:19   |   کد مطلب: 30962
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در استان همدان با اشاره به حضور گسترده مردم در ۹ دی ۸۸ گفت: هرجا که لازم باشد مردم باز هم آماده خلق حماسه هایی از جنس ۹ هستند.

 

سردار مهدی ظفری در گفتگو با خبرنگار نافع با اشاره به فراز و نشیب های متعدد در تاریخ انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: تاریخ همه انقلاب های دنیا گویای این واقعیت است که همه انقلاب ها در طول حیات خود با سختی هایی مواجه می شوند که گاه از ادامه مسیر انقلابی و اهداف اولیه باز می مانند.

 

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران هم در طول ۴دهه حیات خود فراز و نشیب هایی از جنس اتفاقات سال ۸۸ را به خود دیده است اما به لطف خدا در این مسیر با رهبری و زعامت آگاه و بصیر و مردم همیشه در صحنه مستحکم و مقاوم موفق به ادامه راه بوده است.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه "فتنه" ریشه ای قرآنی دارد گفت: موضوع تنها امروز و دیروز کشور ایران نیست بلکه هرجا که از ابتدای اسلام، دچار آسیب شده ایم به دلیل بروز فتنه ها بوده است چراکه فتنه ها اغلب با ایجاد ابهام در جامعه و گمراه کردن رهبران و افراد جوامع همراه هستند.

 

وی فتن را به دو دسته راهبردی و تاکتیکی تقسیم کرد و ادامه داد: فتنه سال ۸۸ از جنس فتنه هایی با نگرش راهبردی بود که نگرش توطئه گر به قصد براندازی نظام وارد ماجرا شده بود و مردم بصیر این توطئه را با آگهی و ولایتمداری خود خنثی کردند.

 

حضور مردم در حماسه۹دی در طول تاریخ بی نظیر بوده است

سردار ظفری به تأکیدات امیرالمؤمنین در موضوع اتصال به ولایت در فتنه ها اشاره و بیان کرد: فتنه ۸۸ انقلابی در درون انقلاب بود که با رهبری فهیم امام خامنه ای مورد واکاوی و روشنگری قرار گرفت و به بصیرت و حضور مردم منجر شد.

 

وی حضور مردم را در خنثی سازی فتنه۸۸ در طول تاریخ کم نظیر و حتی بی نظیر عنوان کرد و افزود: مبلّغین، نخبگان، رسانه ها و حتی مراجع تقلید جامعه باید نسبت به تبیین ابعاد مختلف فتنه و ریشه های آن و حضور و حمایت مردم در در تقابل با آن بپردازند.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس به تجمعات و اغتشاشات اخیر اشاره و تشریح کرد: در این روزها صحنه سازی ضعیفی از دوران فتنه ۸۸ انجام می شود که برگرفته از رویکرد دشمن برای به حاشیه راندن حماسه ۹ دی است اما قطعا آنها غافل از این هستند که این شیطنت ها آسیبی به این نظام ولایی که پشتیبانی مردم را دارد نخواهد زد.

 

مسؤولین نباید مصالح کلی نظام را فدای منافع حزبی و جناحی کنند

این مقام مسؤول با بیان اینکه ما باید بخاطر بهره مندی از وجود رهبری که پیش از همه توطئه ها، دست دشمن را می خواند شاکر خدا باشیم تأکید کرد: جامعه نیازمند وحدت و انسجام است و مسؤولین باید بدون درنظر گرفتن جناح بندی و حزبی گری به رفع دغدغه های مردم همّت گمارند و مراقب باشند که در جایگاه مسئول اسباب ایجاد فتنه و انشقاق نشوند.

 

ظفری  خاطرنشان کرد: مسؤولین در نظام جمهوری اسلامی نباید مصلحت کلی نظام را فدای منافع حزبی و جناحی کنند چراکه این مردم برای به دست آوردن و به ثمر رساندن این انقلاب خون داده اند و بازهم آماده خلق حماسه های دیگری از جنس ۹ دی هستند.

 

وی در پایان افزود: حماسه هایی از جنس ۹ دی علاوه بر اینکه گویای تاریخ هستند جریان ساز و گفتمان ساز هم هستند و باید بیشتر و عمیق تر به آن پرداخته شود.

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت