آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 2 دى 1396 ساعت 15:28   |   کد مطلب: 30852
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس
قانون برنامه و بودجه کشور 41 سال است که بروز نشده است
عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس گفت: برخی از قوانین در کشور وجود دارد که شاید مردم به طور مستقیم با آن سر و کار نداشته باشند اما قانون برنامه و بودجه اثر مهم و حیاتی در دخل و خرج و اقتصاد مردم دارد.

به گزارش نافع،حمیدرضا حاجی‌بابایی ، عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به قدیمی بودن و عدم بروز رسانی برخی از قوانین حیاتی کشور اظهارداشت: برخی از قوانین در کشور وجود دارد که شاید مردم به طور مستقیم با آن سر و کار نداشته باشند اما این قوانین اثر مهم و حیاتی در دخل و خرج و اقتصاد مردم دارند؛ قانون برنامه و بودجه کشور، قانون بانک داری کشور و قانون تجارت از مهم ترین قوانینی هستند که بروز رسانی نشده اند.

 

وی در ادامه با بیان اینکه قانون برنامه و بودجه کشور از سال 1352 تا کنون بروزرسانی نشده است، گفت:تمام قوانین کشور می بایست در طول مدت مقرری با توجه به پیشرفت های علم و تکنولوژی، بروزرسانی شوند ، قانون برنامه ، بودجه و محاسبات کشور از مهم ترین قوانین اقتصادی کشور است که از سال 1352 تا کنون بروز رسانی نشده است .

 

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: همچنین قانون تجارت و بانکداری کشور نیز از مدت ها قبل تدوین شده و بروز رسانی نشده است ؛ اعضای کمیسیون های اقتصادی و قضائی و حقوقی در حال حاضر مشغول تدوین قوانین جدید و بروز برای این دو بخش اقتصادی کشور هستند که مردم سر و کار بیشتری با آن دارند.

 

حاجی بابایی با اشاره به پیشنهاد قانون برنامه و بودجه کشور از سوی دولت عنوان کرد: دولت باید لایحه ای در این خصوص به مجلس ارائه می کرد که این امر متاسفانه اتفاق نیوفتاد اما پیشنهادی دولت در این باره به مجلس ارائه کرده است و این پیشنهاد در کمیسیون های تخصصی در دست بررسی است.

 

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین وظایف مجلس تدوین قوانین جدید است که باید مجلس بیشتر وقت خود را در این زمینه بکار برد ، بسیاری از مشکلاتی که امروز مردم در عرصه اقتصادی با آن مواجه هستند زیر سایه قوانین فرسوده کشور است و باید هم مجلس و هم دولت همت کنند تا هر چه زودتر قوانین جدید و بروز رسانی شوند.

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت