آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 27 آذر 1396 ساعت 11:02   |   کد مطلب: 30737
کارشناس مسائل سیاسی در همدان گفت:جامعه جهانی باید یقه امریکا را بگیرد چرا که هزار موشک در کشور یمن با آرم این کشور مشهود است.

به گزارش نافع، به نقل زا همدان ورزش، یمن طی هفته های گذشته شاهد حملات بی‌امان جنگنده‌های عربستان  وجلوگیری از ورود مواد غذایی و دارویی به این کشوربود ضمن اینکه برخی گروه‌های داخلی  یمنی نیز ازهیچ تلاشی برای کودتا علیه دولت انقلابی درصنعا فرو گذار نکردند.

 

در مقابل مجموعه اقدامات یاد شده، انصارالله یمن، درروزهای اخیربا موشک کروز ساخت ارتش یمن، نیروگاه هسته‌ای تولید برق در ابوظبی امارات را مورد هدف قرار داد و رعب و وحشت حاصل از این حملات موجب شد تا امارات، عربستان و آمریکا ضمن متهم ساختن ایران به حمایت نظامی از یمن، توان نظامی انصارالله را نیز زیر سوال ببرند.

 

در این زمینه با محمود قاسمی کارشناس مسائل سیاسی در همدان به گفتگو پرداختیم. 

 

وی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در رابطه با موضوعی که در واقع به یک جنجال  رسانه ای در دنیا تبدیل شده است و امریکاییها برای چندمین بار علیه نظام جمهوری اسلامی ایران تدارک دیده اند مطالب زیادی وجود دارد اما آنچه بیشتر از همه در تمام مسایل علیه کشورهای اسلامی و نسل کشی مسلمانان خودنمایی می کند دخالت امریکا و متهم ردیف اول نسل کشی آنها در دنیا است که برای همه ملموس و رو شده است . 

 

کارشناس مسائل سیاسی در همدان بیان داشت: در فروردین ماه سال 94 عربستان حمله ناجوانمردانه خود به یمن را شروع کرد که نزدیک به سه سال است که ادامه دارد ، و در همان آغاز جنگ ملک سلمان اعلام کرد ما با مشورت با برادران امریکایی خود تصمیم به این حمله گرفتیم و نقش آمریکا در این نسل کشی کاملا محرز است . 

 

محمود قاسمی با اشاره به اینکه امریکا بزرگترین تولید کننده سلاح در دنیا است گفت: قراردادی که بین ترامپ و عربستان برای خرید تسهیلات جنگی بسته شد چیزی نیست که از ذهن ها پنهان بماند چرا که امریکاییها تروریست به ذات دولتی هستند یعنی ماهیت این کشور براساس چالش های ساختگی است . 

 

وی تاکید کرد: جامعه جهانی باید یقه امریکا را بگیرد چرا که هزار موشک در کشور یمن با آرم این کشور مشهود است و وبای وارداتی که از طریق عربستان وارد این کشور شده است ، قحطی که یمن را فرا گرفته است و امروز جامعه جهانی باید امریکا را به عنوان متهم ردیف اول در نسل کشی های دنیا بشناسد . 

 

کارشناس مسایل سیاسی عنوان کرد: یمنی ها قبل از شروع جنگ موشک داشته اند و این موشک ها از کشورهای اروپایی و چین در اختیار آنها قرار گرفته و خریداری شده است گه اکنون بعد از سه سال به این نتیجه رسیده اند که باید از آنها استفاده کنند . 

 

وی برای مسایل اخیر یمن چندین مورد را برای جلب نظر مردم جهان عنوان کرد: در مرحله اول می توان گفت که مشکل ترامپ این بود که برای فکر نمی کرد با انتخاب فلسطین به عنوان پایتختاسرائیل با این هجمه از اعتراضات روبرو شود و مردم دنیا و فلسطینی ها به این اندازه واکنش نشان دهند . 

 

در مرحله بعدی می توان گفت که امریکا در اکثر کشورها با شکست مواجه شده است در عراق ، افغانستان ، سوریه و جنگهای 22 و 27 روزه و .....همچین در بازی جدیدی که در اقلیم کردستان موفق نشدند گامی بردارند و  همچنین در ریاض و تمام فعالیتهایی که علیه جبهه مقاومت و تفکر انقلابی شروع کردند شکست خوردند ، و جمهوری اسلامی را در تمام این شکست ها و بیداری مناطق مثل سوریه و عراق مهم می دانند . 

 

 

دیدگاه شما