آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 27 آذر 1396 ساعت 08:05   |   کد مطلب: 30724
کارشناس مسال سیاسی و بین الملل با بیان اینکه عملکرد انصارالله یمن می تواند در جنگ میان عربستان و یمن تعیین کننده باشد،گفت: موشک های انصارالله یمن؛ عربستان و امارات را زمین گیر خواهد کرد.

یمن طی هفته های گذشته شاهد حملات بی‌امان جنگنده‌های عربستان  وجلوگیری از ورود مواد غذایی و دارویی به این کشوربود ضمن اینکه برخی گروه‌های داخلی  یمنی نیز ازهیچ تلاشی برای کودتا علیه دولت انقلابی درصنعا فرو گذار نکردند.

 

در مقابل مجموعه اقدامات یاد شده، انصارالله یمن، درروزهای اخیربا موشک کروز ساخت ارتش یمن، نیروگاه هسته‌ای تولید برق در ابوظبی امارات را مورد هدف قرار داد و رعب و وحشت حاصل از این حملات موجب شد تا امارات، عربستان و آمریکا ضمن متهم ساختن ایران به حمایت نظامی از یمن، توان نظامی انصارالله را نیززیر سوال ببرند.

 

در همین رابطه گفتگویی ترتیب دادیم با یکی از کارشناسان امور بین الملل که در ادامه به آن اشاره شده است

قابلیت موشکی جنبش انصارالله ،معادله جنگ را به نفع مردم یمن تغییرداد

مجید قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی و بین الملل در گفتگو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه توانمندی و قابلیت موشکی جنبش انصارالله معادله جنگ را به نفع مردم یمن تغییرداد، گفت: درواقع این تواندمندی می تواند زمینه ساز یک بازدارندگی اطمینان بخش برای مردم یمن باشد چرا که  این نوع عملکرد انصارالله یمن در مقابل سامانه دفاعی  که عربستان و امارات با هزینه های سنگین خریداری کرده بودند، قدرت نظامی یمن را به نمایش گذاشت.

 

انصارالله یمن، رعب و وحشت عربستان را دو چندان ساخت

وی با اشاره به اینکه پیش از این، یمن موفق شده بود در زمین و دریا موفقیت های نظامی بی شماری را به دست آورد،عنوان کرد: علیرغم توانمندی های مذکور، در واکنش های هوایی، همچنان هواپیماهای جنگی سعودی ها و امارات، یمن را مورد اصابت قرار می دادند، اما با حملات هوایی انصارالله یمن و موشک های دوربردی که در رابطه با نیروگاه هسته ای امارات به کار گرفـت،رعب و وحشت مضاعفی درعربستان و امارات ایجاد شد که این به معنای تغییر معادلات نظامی است.

 

یمنی ها دشمن را زمین گیر خواهند کرد

قناد باشی با اذعان به اینکه این  نوع عملکرد انصارالله یمن می تواند در جنگ میان عربستان و یمن تعیین کننده باشد، توضیح داد: در سه جنگ 22 روزه، 8 روزه و 51 روزه اسرائیل علیه غزه نیز، این قدرت موشکی حماس بود که اسرائیل را واداشت که به رغم اینکه شروع کننده جنگ بود شکست خود را با درخواست آتش بس اعلام نماید.

 

وی ادامه داد: هنگامی که غزه توانست با موشکهای خود اسرائیل را زمین گیر کند، مردم یمن با جمعیت 24 میلیون نفری و پهناوری کشورشان می توانند با بهره گیری از موشکهای دوربرد علیه عربستان نقشی تعیین کننده در جنگ داشته باشند.

 

موشک های دوربرد انصارالله یمن  می تواند به جنگ پایان دهد

این کارشناس با بیان اینکه تجربه ی غزه در بهره گیری از موشک و زمین گیر کردن اسرائیل نشان می دهد که موشک های دوربرد انصارالله یمن نیز میتواند به جنگ پایان دهد،گفت: این عمکرد یمن می تواند موجب درخواست آتش بس از سوی عربستان و امارات شود.

 

وی در ادامه با اذعان به اینکه البته انصارالله یمن علاوه برقدرت موشکی دارای برگ برنده ی دیگری نیز هست،عنوان کرد: وحدت مردم یمن در شرایطی که حزب کنگره ملی به سرکردگی علی عبدالله صالح قصد داشت وحدت مردم یمن را خدشه دار کند، کودتای آنان با شکست مواجه شد و این خردمندی مردم یمن بود که با عبدالله صالح همراه نشدند.

 

آسیب پذیری عربستان و امارات به اثبات رسیده است

مجید قناد باشی همچنین با اشاره به اینکه ؛آنچه درشکست کودتا و ناکارآمدسازی سامانه دفاعی موشکی عربستان –امارات اتفاق افتاد، موجب شد تا یمنی ها برگهای برنده  یآسیب ناپذیری را کسب نمایند، گفت: در مقابل این پیروزی مردم یمن، در حال حاضرآسیب پذیری عربستان و امارات به اثبات رسیده است.

 

وی با بیان اینکه پیروزی یمن موجب شده تا در حال حاضر عربستان با تبلیغات سوء به دنبال پنهان سازی قدرت انصارالله یمن باشد،اظهار کرد: اینکه آمریکا ایران را متهم و اعلام کرد، حمایت یمن از سوی ایران بوده است، به دنبال تضعیف و پنهان سازی قدرت انصارالله است.

 

سامانه پرخرج و گران قیمت آمریکا بی اثر بود

وی با بیان اینکه آمریکا از این باب ناراحت است که سامانه پرخرج و گران قیمتش پاسخ نداده است عنوان کرد: در حال حاضر وانشنگتن،ریاض و ابوظبی نگران هستند چرا که مردم یمن برگهای برنده ای را در دست دارند.

 

این کارشناس مسائل بین الملل همچنین با اشاره به متهم ساختن ایران و پنهان سازی توان موشکی یمن از سوی آمریکا وعربستان، گفت: اگر قرار بود این حمیات از سوی ایران انجام شود باید ضد هوایی ضد هوایی ها به یمنی ها داده می شد.

 

 

وی با بیان اینمه نوع موشک نمایش داده شده  از نوع موشکهایی بود که هشتاد سال پیش ساخته شده عنوان کرد: یمنی ها هرچقدرهم عقب باشند دیگر بیشتر از 80 سال از اروپا عقب تر نیستند و توان ساخت موشک دوربرد در حال حاضر توسط انصارالله وجود دارد.

 

 

قناد باشی تصریح کرد:در حقیقت دشمن با این اتهامات به دنبال نادیده گرفتن توان نظامی انصارالله است در حالی که یمنی ها مردمی خردمند ،با تدبیر و اهل دانش هستند.

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما