آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 23 آذر 1396 ساعت 12:58   |   کد مطلب: 30651
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه نباید طوفان حوادث ما را به این سو و آن سو بکشاند، اظهار کرد: همچون شهدا باید بر سر عهد خود استوار بمانیم.

به گزارش نافع، به نقل از فارس، محمد شریعتمداری ظهر امروز در مراسم کنگره شهید آیت‌الله مفتح در تویسرکان با بیان اینکه نباید طوفان حوادث ما را به این سو و آن سو بکشاند، اظهار کرد: همچون شهدا باید بر سر عهد خود استوار بمانیم.

 

وی با اشاره به اینکه تمام شهدایی که این مسیر را پیمودند این چنین بوده و شهید مفتح خارج از این موضوع نیست، گفت: باید سر تعظیم در برابر خانواده شهدا به ویژه شهدای شهرستان تویسرکان فرود آورد چون اگر ایثارگری آنان نبود امروز چنین وضعیتی نداشتیم.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه شهید مفتح با خون سرخ خود پیوند بین حوزه و دانشگاه را ایجاد کرد، افزود: همه ایثارگران و شهدا در راه حق قدم گذاشتند ولی نقش و اثر علما سازنده و بی‌بدیل است.

 

وی با بیان اینکه علما در نجات انسان از انحراف، نقش سازنده و بی‌بدیلی داشتند، بیان کرد: قلم علما از خون شهدا افضل بود و علاوه بر آن بسیاری از آنها در خط مقدم جنگ فکری، علمی و فیزیکی حاضر شده و جان خود را برای دین اسلام فدا کردند.

 

شریعتمداری با اشاره به اینکه اسلحه علما فکر، ایده و منش و سلوک آنها بود و این امر موجبات انسجام جامعه اسلامی را فراهم می‌کند، این مهم را زمینه‌ای برای اتحاد عملی عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه دشمن قلم و قدم و فکر دینی را می‌شناسد و آن را نشانه می‌گیرد، تأکید کرد: دشمن، شهید مفتح را این چنین شناسایی کرد و برای شهادت این بزرگمرد برنامه‌ریزی کرد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت غفلت و فراموش را عامل شکست دانست و افزود: معتقدم باید برای شهادت علمایی چون شهید آیت‌الله مفتح از عمق جان، بسوزیم تا قدر آن را بدانیم.

 

وی با بیان اینکه خدا به ایثارگر و مجاهد همه چیز عطا می‌کند ولی به فرد تنبل و کسی که خود را واداده است چه الزامی است تفضل کند؟ افزود: کسانی که شهید بهشتی، شهید مطهری، شهید مفتح، شهید دستغیب، آیت‌الله طباطبایی و شهدای دیگر را از ما گرفتند و اجاره ندادند جوانان امروز با این عالمان آشنا شوند هدف خود را هنوز هم دنبال می‌کنند، بنابراین باید مراقب بود.

 

شریعتمداری ادامه داد: گاهی برخی به ما لطف دارند و به دنبال حفاظت از ما هستند بنده از نیروهای مسلح و انتظامی تشکر می‌کنم ولی نباید این امر سبب ایجاد فاصله بین ما به عنوان خدمتگذار با مردم شود.

 

وی با بیان اینکه درست است دشمن به دنبال ضربه زدن به شخصیت‌‍‌ها و مسئولان نظام است ولی نباید بین خدمتگذاران و مردم فاصله ایجاد شود، اظهار کرد: شهید آیت‌الله مفتح نیز این چنین بود و با وجود حفاظت حاضر نبود از مردم فاصله بگیرد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت تأکید کرد: هر چقدر در ستاد رفع موانع و پول و اعتبار و اقتصاد بدون در نظر گرفتن یکرنگی، صداقت و این اصول تلاش شود قدم از قدم برداشته نخواهد شد.

 

وی گریزی به رابطه شهید مفتح با جوانان زد و با بیان اینکه ایشان معتقد بود که باید با نگه داشتن جوانان همراه خود، به تدریج حق و حقیقت را به آنها نشان دهیم، افزود: باید ببینیم رفتار مقتدا و رهبر ما با مردم چگونه است و باید همانطور با مردم ارتباط داشته باشیم، این مسیر زمینه‌ساز پیشرفت و توسعه می شود که نیازمند توجه جدی است.

 

شریعتمداری بیان کرد: زمانی نیروهای چپی و سوسیالیستی به دنبال جذب جوانان و دانشجویان در دانشگاه‌ها بودند و قوی هم کار می‌کردند ولی روشنفکران دینی ما از جمله مقام معظم رهبری و شهید مفتح با اقدامات مناسب و رفتار درست سبب ایجاد وحدت در دانشگاه و حوزه شدند؛ زمان نماز بر پیکر دکتر شریعتی ، مقام معظم رهبری به عنوان تنها روحانی در صف اول حضور داشتند.

 

وی شهید مفتح را مظهر فعالیت‌های سازماندهی دانست و با بیان اینکه ایشان انسانی نهادگرا بود، گفت: ایشان مسیر خود را در این شکل ترسیم می‌کرد؛ این خصوصیت نظم دادن و نظم‌پذیری شهید مفتح کمتر در بین ما دیده می‌شود.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنانش با بیان اینکه تا نقطه مطلوب تحقق اقتصاد مقاومتی فاصله زیادی داریم ولی قدم های خوبی در شهر تویسرکان برداشته شده است، اظهار کرد: مراحل ثبت گردوی تویسرکان انجام شده است.

 

انتهای پیام/ 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت