دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 23 آذر 1396 ساعت 10:17   |   کد مطلب: 30647
فرماندار رزن با بیان اینکه شهرستان رزن در تولید گندم و رازیانه رتبه نخست را در استان دارد، گفت: برای اولین بار در استان کشت گلخانه‌ای درختان مثمر به‌میزان ۲۰ هکتار در دستور کار شهرستان رزن قرار دارد.

به گزارش نافع،فتحعلی حسینی عصر امروز در جلسه شورای کشاورزی این شهرستان با اشاره به جایگاه مهم کشاورزی در شهرستان، اظهار داشت: کشاورزی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین محورهای توسعه شهرستان از جایگاه مهمی برخوردار است لذا باید زیرساخت‌ها را برای این امر فراهم آوریم.

 

فرماندار رزن با بیان این‌که مردم باید خدمت مسئولان را در عمل لمس کنند، گفت: همه مسئولان شهرستان باید هم در قول و هم در عمل خدمت به مردم را ملاک خود قرار دهند و تا آنجا که توان دارند در این مسیر الهی که خیر دنیا و آخرت را به‌دنبال دارد بکوشند.

 

حسینی با ابراز این‌که شهرستان رزن در عرصه کشاورزی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد، گفت: 50 درصد از اراضی شهرستان رزن قابل کشت است.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از 27درصد محصولات زراعی و 17 درصد از محصولات کشاورزی استان در این شهرستان تولید می‌شود، افزود: 85 هزار هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت است که از این مقدار  15هزار هکتار آبی و 70هزار هکتار دیم می‌باشد.

 

حسینی گفت: برای اولین بار در استان کشت گلخانه‌ای درختان مثمر به‌میزان 20 هکتار در دستور کار شهرستان قرار دارد.

 

فرماندار رزن با اعلام اینکه در راستای کاهش مصرف آب، گلخانه‌های این شهرستان از 2 هکتار به 14 هکتار افزایش یافته است، گفت: پروژه 30هکتاری گلخانه عمان قرار است تا 27 خرداد ماه 97 به بهره‌برداری برسد.

 

وی با اظهار اینکه کشاورزی از مهم‌ترین محورهای توسعه شهرستان است، گفت: این شهرستان در تولید گندم و رازیانه رتبه اول را دارد.

 

حسینی با بیان اینکه کشت زعفران در این شهرستان از 2 هکتار به 12 هکتار افزایش یافته است، افزود: با توجه به کمبود منابع آبی در حوزه کشاورزی افزایش گلخانه در سطح شهرستان باید مدنظر قرار گیرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت