آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 آذر 1396 ساعت 15:29   |   کد مطلب: 30636
معاون امور هنری و سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: سوم و چهارم بهمن ماه امسال ملایر میزبان برگزاری بیستمین جشنواره موسیقی فجر استان همدان است.

به گزارش نافع، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، نصرت اله رمضانی اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با همکاری انجمن موسیقی همدان، در راستای شناسایی و رشد استعدادهای خلاق و پاسداشت موسیقی ناب ایرانی، بیستمین جشنواره موسیقی سنتی فجر را در شهر ملایر برگزار می کند.

وی با بیان اینکه این جشنواره در چهار بخش گروه نوازی (سنتی و مقامی)، تک نوازی(سنتی و مقامی)، آواز (سنتی) و تکنوازی سازهای جهانی (گیتار، ویولون وپیانو) برگزار خواهد شد، ادامه داد: ارائه آثار جدید از ساخته های اعضای گروه، اجرای آثار اساتید موسیقی با نظم جدید و تلفیق صحیح شعر و موسیقی در بخش با کلام از شرایط شرکت در بخش گروه نوازی است.

رمضانی ارائه یک قطعه ضربی (پیش درآمد، چهار مضراب، رنگ برای تک نوازان و یک تصنیف برای هنرمندان رشته آواز) از اساتید پیشکسوت، تسلط کافی بر گوشه های دستگاه یا آواز انتخابی برای هنرمندان رشته تک نوازی و آواز و ارائه یکی از ساخته های هنرمندان شرکت کننده در جشنواره به شکل اختیاری را از شرایط شرکت در بخش های تک نوازی و آواز این دوره از جشنواره عنوان کرد.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: ارائه یک تا دو اثر از آهنگ سازان موسیقی کلاسیک نیز جزو شرایط شرکت در بخش ساز جهانی است.

وی با تأکید بر اینکه هر نوازنده، آهنگساز و خواننده فقط در یک گروه می تواند همکاری داشته باشد، عنوان کرد: انتخاب آثار برای اجرا آزاد بوده ولی در بخش گروه نوازی، گروه هایی که آثار جدید با موضوع شعار سال (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) یا موضوع های ارزشی، مذهبی و ملی ارائه دهند، نسبت ...

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت