آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 آذر 1396 ساعت 13:27   |   کد مطلب: 30634
فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: در صورت تخصیص اعتبار سال آینده سد نعمت آباد شهرستان اسدآباد آبگیری خواهد شد.

به گزارش نافع،حسین افشاری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در اسدآباد، اظهار داشت: در حال حاضر جذب اعتبار برای ادامه پروژه سد نعمت آباد در دست پیگیری است.

 

وی افزود: مهم ترین مشکل شهرستان عدم وجود یک منبع آب مانند تغذیه مصنوعی است که در صورت تامین اعتبار در سال آینده دو طرح تغذیه مصنوعی در شهرستان کلید خواهد خورد.

 

افشاری در ادامه گفت: در سطح شهرستان اسدآباد 636 چاه عمیق مجاز وجود دارد که سالانه به میزان 234 میلیون مترمکعب معادل 8 برابر سد اکباتان از این چاه‌ها آب برداشت می‌شودکه در صورت ادامه این روند، تا 15 سال آینده مشکل اساسی در شهرستان داریم.

 

فرماندار اسدآباد همچنین با اشاره به افت و کاهش سفره‌های آب زیرزمینی در دشت اسدآباد اظهار داشت: ترغیب و تشویق کشاورزان در راستای کشت‌های جایگزین و کم آب‌بر و اصلاح الگوی کشت از جمله اقداماتی است که در این شهرستان جهت حفظ سفره‌های زیرزمینی انجام شده و این برنامه ادامه دارد.

 

افشاری با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد انجام کارها با سرعت و بصورت قانونی انجام می‌شود،گفت: برای پیشرفت باید درک درستی از برنامه‌ها و اقدامات داشته باشیم تا بتوانیم به هدف خود برسیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما