آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1396 ساعت 09:24   |   کد مطلب: 30600
یک نشریه آمریکایی متذکر شد، پیروزی‌های میدانی، که دولت سوریه با پشتیبانی روسیه و ایران حاصل کرده است، این امر را بر آمریکا تحمیل کرده که با ماندن رئیس‌جمهوری روسیه حداقل تا سال ۲۰۲۱ موافقت کند.

به گزارش نافع، به نقل از تسنیم، نشریه نیویورکر آمریکا نوشت، دولت آمریکا تمایل دارد با ماندن «بشار اسد» در سمت ریاست‌‌جمهوری سوریه تا انتخابات آتی این کشور در سال 2021 موافقت کند.

 

نیویورکر به نقل از مسئولان آمریکایی و اروپایی نوشت: «این روند نشان‌دهنده واقعیت نظامی بر روی زمین و پیروزی‌هایی‌ست که همپیمانان سوریه یعنی روسیه، ایران و حزب‌الله لبنان در تقویت موقعیت نظام سوریه به‌دست آورده‌اند.»

 

به نوشته این نشریه آمریکایی، واشنگتن که بیش از 14 میلیارد دلار برای کمپین خود علیه سوریه از سال 2014 هزینه کرده است، واقعیت روی زمین ماندن بشار اسد در قدرت دست‌کم برای چهار سال دیگر را به آمریکا تحمیل می‌کند.

 

 نیویورک خاطرنشان کرد که خواسته معارضان مبنی بر کناره‌گیری بشار اسد به‌عنوان پیش‌شرطی برای برقراری صلح یا انتقال سیاسی، بیشتر و بیشتر غیرواقعی به نظر می‌رسد.

 

این نشریه آمریکایی افزود: «از نظر دیپلماتیکی، واشنگتن از طرف قدرت‌های سه‌گانه یعنی روسیه، ایران و ترکیه، که فرآیند مسالمت‌آمیزی را رهبری می‌کنند، به حاشیه رانده شده است. مؤید این موضوع آن است که مذاکرات بین سوری‌ها در ژنو تحت نظارت سازمان ملل، نتایج چشمگیری نداشت و جایگزین آن، مذاکراتی شده است که این سه قدرت به رهبری مسکو در آستانه در حال برگزاری آن هستند.»

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت