آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1396 ساعت 09:19   |   کد مطلب: 30599
افزایش عوارض خروج از کشور باعث اعتراض سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شده است.

به گزارش نافع، به نقل از باشگاه خبرنگاران، رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشید پاسخ سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به افزایش عوارض خروج از کشور را خواند.

 

در این جوابیه آمده است:

پیرو انعکاس خبر مربوط به افزایش عوارض خروج از کشور در برنامه " حالا خورشید " خواهشمند است توضیحات زیر جهت روشنگری افکار عمومی منعکس گردد.

"رویکرد و سیاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این است که زمینه های سفر ارزان باید در سبد زندگی همه ایرانیان فراهم شود، لذا اجرای هر تصمیمی در حوزه گردشگری باید متناسب با وضعیت اقتصادی مردم باشد.

 

افزایش دریافت عوارض خروج از کشور موضوعی است که در اکثر کشورها با رشدی متعادل اتفاق می افتد و از این رو نباید به گونه ای باشد که کاهش آهنگ سفر را موجب شود.

 

ای کاش پیشنهاد دهندگان و تصمیم گیران این موضوع، پیش از تدوین نهایی لایحه بودجه، نظرات کارشناسی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و فعالان و متولیان گردشگری را جویا می شدند.

 

البته برای تعدیل این موضوع هنوز هم دیر نشده است و سازمان میراث فرهنگی نهایت تلاش خود را در حوزه اختیارات قانونی، برای اصلاح ارقام مربوط به عوارض خروج از کشور به کار خواهد بست".

 

مجری برنامه حالا خورشید پس از خواندن جوابیه سازمان میراث فرهنگی گفت: به قول میرسلیم، آقای روحانی اینو چی میگی؟!

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت