آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 19 آذر 1396 ساعت 15:35   |   کد مطلب: 30570
در جریان داد و ستدهای امروز شاخص بورس 38 واحد رشد کرد و به رقم 91 هزار و 198 واحد رسید.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛همچنین امروز سرمایه گذاران بورس تهران بیش از 633 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بالغ بر هزار و 627 میلیارد ریال بود و در 62 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در روز یکشنبه همه شاخص های بورسی به جز شاخص بازار اول صعودی بودند. شاخص بازار اول امروز یک واحد افت کرد اما شاخص بازار دوم 237 واحد صعود را به ثبت رساند.

نمادهای پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران و های وب امروز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص ثبت کردند. در مقابل نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری معادن و فلزات، گل گهر و مپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کردند.

در روز یکشنبه گروه های فرآورده های نفتی، خودرو و فلزات اساسی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای های وب، دوده صنعتی پارس، شیشه همدان، سخت آژند، قند قزوین، حمل و نقل توکا و نورد آلومینیوم ایران بود.

در مقابل نمادهای آلومینیوم ایران، صنایع جوشکاب یزد، صنایع شیمیایی سینا، موتورسازان تراکتورسازی ایران، قند شیرین خراسان، آلومراد و سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید سهام های وب، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام سرامیک صنعتی اردکان و نفت سپاهان بیشترین تقاضا و سنگین ترین صف های خرید را داشتند.

مشهد، سهام سراميک صنعتي اردکان و نفت سپاهان بيشترين تقاضا و سنگين ترين صف هاي خريد را داشتند.

در مقابل نمادهاي پارس دارو، سيمان اصفهان، اوراق مشارکت شهرداري تهران، اوراق مشارکت شهرداري مشهد، سهام آلومينيوم ايران و اوراق صکوک سايپا با بيشترين عرضه ها و طولاني ترين صف هاي فروش مواجه شدند.

در پايان معاملات امروز پالايش نفت اصفهان با معامله 56 ميليون سهم به ارزش 240 ميليارد ريال بيشترين حجم و ارزش معاملات را داشت.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت