آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 19 آذر 1396 ساعت 10:33   |   کد مطلب: 30565
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان بودن هزینه های جاری دردولت گفت: دولت باید با تکیه بر ساده زیستی هزینه جاری را کاهش دهد و بالطبع آن هزینه های عمرانی زیاد شود.

به گزارش نافع، به نق از صبح الوند، با توجه به اینکه امروز روز تحویل بودجه سال 97 به مجلس شورای اسلامی است مشکلاتی همچون نسبت ببین بودجه عمرانی و جاری در این بودجه مصاحبه ای با حجت الاسلام احد ازادی خواه،سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت.

 

حجت الاسلام احد آزادی خواه، اظهار کرد:  هم اکنون بیشتر بودجه کشور به شکلی شده که عمده آن هزینه جاری است.

 

*دولت، دولتی پرمصرف شده است

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بالا بودن هزینه های جاری در کشور  افزود: دولت، دولتی  پر مصرف و پر هزینه شده است و برای آینده و حال کشور به صلاح نیست.

 

وی عنوان کرد: اعتباراتی که هم اکنون در حوزه جاری هزینه میشود نسبت ان با میزان اعتبارات عمرانی بسیار متفاوت و بالاتر است و این خطر ساز است.

 

*لزوم مدیریت هزینه های جاری توسط دولت

حجت الاسلام ازادی خواه اظهار کرد:  اعتقاد  بنده این است که دولت باید به هر شکل ممکن هزینه های جاری خودش را مدیریت کند و این هم راه دارد زیرا خیلی از هزینه هایی که در دولت انجاممیشود غیر ضروری است.

 

وی افزود: از درصد حقوق هزینه جاری کشور طبق گفته کمیسیون بودجه مجلس تقریبا نیمی از ان برای حقوق ومزایا است ولی بقیه ان معلوم نیست در چه مجرایی هزینه میشود و این خیلی نگران کننده است.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: دولت باید هزینه های غیر ضروری خودش را به حداقل برساند و در واقع تشریفات، تجملات و هزینه های غیر ضروری  را حذف بکند . باید ساده زیستی باید در بدنه دولت جریان داشته باشد.

 

وی افزود: دولت، ادارات و وزارتخانه ها در ساده زیستی باید برای بقیه مردم نمونه بشوند و این ساده زیستی باعث کاهش هزینه میشود و به همین اندازه هزینه های عمرانی زیاد میشود.

 

حجت الاسلام ازادی خواه در پایان اظهار کرد: امروز  ما در تلفیق بودجه که با حضور تمام نمایندگان  بند بند لایحه بودجه  برسی میکنیم تلاش خواهیم کرد این معضل را حل نماییم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت