آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 18 آذر 1396 ساعت 10:55   |   کد مطلب: 30545
رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد از پلمب یک واحد مرکز تهیه و توزیع محصولات لبنی به‌صورت سنتی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی خبر داد و گفت: این واحد در نیمه اول آذرماه توسط دامپزشکی پلمپ شد.

به گزارش نافع، عادل بصیری‌محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ با اعلام این خبر گفت:  بازرسی از مراکز عرضه محصولات دامی توسط بازرسین نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این اداره به‌صورت مستقیم روزانه صورت می‌گیرد و در صورت مشاهده تخلف با خاطیان بر اساس مقررات و دستورالعمل سازمان و با همکاری مراجع قضایی برخورد خواهد شد.

وی گفت: ازآنجایی‌که نظارت بر فراورده‌های خام دامی بر عهده دامپزشکی است در همین راستا کارشناسان این اداره برای بررسی وضعیت بهداشتی شیر و محصولات لبنی موجود در این واحد مراجعه کردند که صاحب مغازه مانع از ورود بازرسین شد و حاضر به همکاری با کارشناسان نبود.

رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد افزود: با توجه به اهمیت موضوع با هماهنگی صورت گرفته با نیروی انتظامی و با توجه به عدم اخذ مجوزهای بهداشتی قانونی لازم واحد مذبور با همکاری مأموران پلیس پلمپ شد و از ادامه فعالیت آن واحد جلوگیری شد.

وی تصریح کرد: در همین رابطه کلاس‌های آموزشی ترویجی برای شهروندان در مقاطع مختلف دانش‌آموزان، مساجد، صنف لبنیات توسط کارشناسان دامپزشکی در سطح شهر و روستاها برگزار می‌شود.

بصیری‌محمدپور تأکید کرد: شهروندان در صورت موارد غیربهداشتی در شهرستان مراتب را به با شماره 1512 در میان بگذارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما