آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 15 آذر 1396 ساعت 09:46   |   کد مطلب: 30501
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس
فقط در یک مورد ۱۱۲۸ کانتینر قاچاق توسط وزارت اطلاعات کشف شد
امیر خجسته رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس هفته گذشته در گفت و گو با رسانه ها با اشاره به‌ ورود 3300 کانتینر کالای قاچاق در یک‌روز به کشور ، درد بی درمان صنعت ایران را عدم نظارت بر واردات کالا توسط گمرک دانست .

به گزارش نافع، وی در گفت و گو با رسانه ها با اشاره به‌ ورود 3300 کانتینر کالای قاچاق در یک‌روز به کشور ، درد بی درمان صنعت ایران را عدم نظارت بر واردات کالا توسط گمرک دانست . گمرک ایران نیز با رد کامل این موضوع حتی در حد یک کانتینر طی بیانیه ای خواست تا اسناد یک کانتینر از 3300 کانتینر قاچاق ادعایی را جهت راستی آزمایی به گمرک و یا هر نهاد نظارتی دیگری بدهند.

 

 دبیرخانه فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی به جوابیه چند روز پیش گمرک به شرح ذیل واکنش نشان داد.

 

پیرو وصول گزارش‌ها و شکایت‌های متعدد از نحوه عملکرد سازمان گمرک و احتمال وقوع برخی تخلفات در آن، کمیته اقتصادی فراکسیون با بررسی گزارش‌ها و موارد مطروحه، سوء اقدامات و مواردی خلاف قانون در عملکرد گمرک ایران مشاهده نمود که بررسی‌های اولیه حکایت از تخلفاتی عمده همچون قاچاق کانتینرهای مختلف و در ابعاد و اجناس گوناگون داشته که مراتب مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته است.

 

برخلاف ادعای مدیران گمرک ایران در جوابیه به رسانه‌ها مبنی بر عدم وجود حتی یک کانتینر قاچاق، به عنوان نمونه فقط در یک مورد ۱۱۲۸ کانتینر قاچاق توسط وزارت اطلاعات کشف و ضبط شده است که ظاهرا مدیران ارشد گمرک ایران از این قاچاق گسترده و تبعات و عوارض آن برای کشور چندان مطلع نیستند و لذا توصیه می‌شود علاوه بر مطالعه قانون تجارت (اعم از داخلی و بین‌الملل) قانون گمرک نیز توسط ایشان مورد مطالعه و بازبینی مجدد قرار گیرد.

 

 بدیهی است برابر نظر اعضای فراکسیون، وزیر اقتصاد باید در فرصتی نزدیک پاسخگوی ابهامات و ایرادات گمرک ایران در این زمینه بوده و به مدیران این سازمان تذکر جدی داده می‌شود که رعایت ادب و احترام و حدود قانونی خود را در ارائه پاسخ به افکار عمومی ملاحظه کند.

 

 با توجه به خواست و مطالبه عمومی و اصحاب رسانه و ظاهرا با عنایت به عدم اطلاع‌ مدیران گمرک ایران از تخلفات گسترده در آن مجموعه، به زودی طی مصاحبه‌ای عمومی گوشه‌ای از موارد نقض قوانین و مقررات و قاچاق در آن حوزه که شامل مستندات قاچاق هزاران کانتینر است، از طریق رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت