دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1396 ساعت 16:18   |   کد مطلب: 30491
مشاور عالی فرماندهی دانشگاه امام حسین(ع):
همنشینی با شهدا، سردارقهاری‌سعید را از ایثار به شهادت رساند
مشاور عالی فرماندهی دانشگاه امام حسین(ع) گفت: سردار شهید قهاری‌سعید دائم به شهدا همگام و همنشین بود و در طول خدمتش راهبردی فکر می‌کرد و میدانی در صحنه عمل وارد میشد.

به گزارش نافع، به نقل از پایگاه خبری آوای سید جمال، سردار نورالله نورالهی ظهر امروز در یادواره سردار شهید سعید قهاری‌سعید در مسجد جامع شهر اسدآباد، حضور اقشار مختلف مردم را در یادواره شهید وحدت بخش خواند و اظهار کرد: توحید و وحدت عامل پیش برنده در نظام اسلامی است.

 

وی با اشاره به اینکه 25 سال با سردار شهید قهاری‌سعید عقد اخوت و برادری و انس داشته است، افزود: امروز همه ما بر این باور هستیم که نیاز به اسطوره‌سازی نداریم چرا که الگوهای حسنه‌ای را مانند شهید قهاری‌ها داریم.

 

مشاور عالی فرماندهی دانشگاه امام حسین(ع) با تأکید بر اینکه امروز با خطیبان، ادیبان و آنانی که قدمی و یا قدمی بر می‌دارد، باید  در راستای شناساندن اینچنین اسوه‌هایی برخیزند، گفت: ما نیاز به اسوه اسطوره و افسانه ای نداریم و همچنان که پیامبر اسلام(ص) یک اسوه از سوی خداوند معرفی شد، ما هم باید در فضای نبرد مجازی و کلامی بر شناخت بیشتر این شهدا بهتر عمل کنیم.

 

وی گفت: هنوز جوانان ستاره‌ای در بین نسل جوان امروز ما وجود دارد که نمونه آن شهید حججی است و آنچنان که رهبر انقلاب فرمایش کردند، او یک اسوه‌ای است که حجت را بر همگان تمام کرد.

 

نورالهی با بیان اینکه امروز مراسم یادوره شهید قهاری بیانگر این است که شهدا به فراموشی سپرده نشده اند، گفت: البته اگر بخواهیم در این مدت کم به خصوصیات اخلاقی و رفتاری و عملیاتی شهید قهاری بپردازیم، می‌توان گفت که فقط می‌توانیم یک قطره از دریا را توصیف کنیم.

 

وی به اشاره به نوع شهادت شهید قهاری، گفت: وقتی دشمن آن زمان شهید قهاری را به شهادت رساند، از او به عنوان یک متفکر کهنه‌کار یاد کرد و این نوع برداشت آنان از این شهید نشان از بزرگی و عظمت او دارد.

مشاور عالی فرماندهی دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه سردار شهید قهاری سعید راهبردی فکر می‌کرد و میدانی در صحنه عمل وارد می‌شد، گفت: اگر او به عنوان پیش قراول در صحنه‌های مختلف عملیاتی حضور فعال و پا به کار داشت، بخاطر تلاش و زحمات همسرش بود که شهر به شهر پای به پای او ایستاد و در این مسیر گام برداشت.

 

وی با تأکید بر الگوگیری از شهدا،گفت: امروز اگر می‌خواهیم همانند شهدا خادم مخالص باشیم، باید صادقانه با مردم مراوده داشته باشیم و بر ایمان و ارده خود پایدار بمانیم.

 

نورالهی از دیگر خصوصیات سردار شهید قهاری سعید را ژرف اندیش بودن او دانست و گفت: هیچ فرماندهی وظیفه انجام کارهای نیروی تک بر را ندارد اما او در این زمینه هم انجام وظیفه می کرد و این اخلاق او برگرفته از شجاعت و ایثار بود که دراین زمینه‌ها کوتاهی نمی‌کرد و همین رفتار او هم موجب شد که از ایثار به شهادت نائل شود.

 

وی با اشاره به اینکه دلیل اینکه سردار شهید قهاری‌سعید از ایثار به شهادت نائل آمد، همگامی، همقدمی و همنشینی او با شهیدانی چون بروجردی، احمد و ناصر کاظمی، متوسلیان، محمود کاوه بود، گفت: صبر شهید بروجردی، مردمداری متوسلیان، چابکی کاوه، درایت و مدیریت  ناصر کاظمی و شجاعت کم نظیر احمدکاظمی در شهید قهاری قهرمان خلاصه شده بود.

 

مشاور عالی فرماندهی دانشگاه امام حسین(ع) با بیان اینکه سردار شهید قهاری در بین استان‌های آذربایجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام و یزد مشهور است و اما شاید در همدان معروفیت خاصی نداشته باشد، دلیلش این است که او همه عمرش در جنگ و صحنه‌های انجام تکلیف به سر می‌برد.

 

وی گفت: اگر سردار قهاری صبور و فداکار و ایثارگر بود، بخاطر این بود که همسر فداکار و صبوری داشت که هیچ گاه او را تنها نگذاشت.

 

نورالهی با بیان اینکه آنچه امروز رهبر انقلاب و فرمانده کل سپاه مطالبه می‌کنند سردار دلیر اسلام شهید قهاری در عمل آن را نشان داده بود، افزود: او همیشه می‌گفت که نباید فعل منفی را بر زبان جاری کنیم و منفی‌نگر باشیم و این صحبتی است که امام راحل و رهبر انقلاب بارها آن را فرمایش کرده اند.

 

وی در بخش پایانی سخنانش به پیروزی جبهه مقاومت در مقابل داعش اشاره کرد و گفت: امروز قدرت ما در موشک نیست بلکه بنابر فرمایش رهبر انقلاب مظهر قدرت ایران شهدا هستند که باید با چنین یادواره و محافلی یاد و خاطره آنان را زنده نگه داریم.

امام جمعه اسدآباد هم شهید قهاری سعید را اسوه تقوا، اخلاق و ایثار و شهادت خواند و گفت: او در دفاع از انقلاب از جان و مال خود گذشت و امروز باید به عنوان الگویی برای همگان باشد.

 

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی مجد با تأکید بر اینکه باید درس ولایتمداری را از شهیدانی چون قهاری که جان بر کف  بودند، فرا گرفت، از مردم خواست در مسیر شهدا گام بردارند و با رونق کردن زیارت عاشوراها و دعای توسلات فرهنگ دینی انقلابی را ترویج دهند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت