دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 14 آذر 1396 ساعت 08:30   |   کد مطلب: 30476
عضو مجلس خبرگان رهبری در واکنش به طرح انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس؛
علمای شیعه و سنّی نسبت اظهارات سخیف ترامپ واکنش نشان دهند
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اظهارات رئیس جمهور آمریکا در باب انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس گفت: علمای شیعه و سنی باید نسبت به این اظهارات ترامپ واکنش نشان دهند.

به گزارش نافع،بازهم رئیس جمهور دیوانه آمریکا در اظهار نظری نسنجیده، خود را نقل محافل خبری کرد واین بار وی در اظهارات خود مدعی شده که باید پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس منتقل شود.

 

بیت المقدس از ابتدای ظهور اسلام، مورد توجه بوده و به دلیل برخورداری از ویژگی قبله نخست مسلمین از اهمیت و جایگاه ویژه ای در بین مسلمانان برخوردار است.

 

با توجه به ایامی که در آن قرار داریم که به میمنت میلاد پیامبر رحمه للعالمین عنوان هفته وحدت به خود گرفته است و با توجه به اهمیت بیت المقدس برای همه مسلمین جهان، درصدد شدیم تا نظر علمای دین را در خصوص این اظهار نظر رئیس جمهور آمریکا جویا شویم.

 

به همین منظور گفتگویی با یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری و رئیس حوزه های علمیه همدان ترتیب دادیم که شرح آن را در ادامه می خوانید:

 

تحریک احساسات مسلمانان با اظهارنظری نسنجیده 

آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در گفتگو با خبرنگار نافع اظهار کرد: آمریکا و همراهان او در جهان استکبار تلاش های متعددی برای اختلاف افکنی در بین مسلمین جهان و افروختن آتش جنگ در این منطقه داشته اند که به لطف خدا همواره این فتنه ها با شکست مواجه شده است.

 

وی تصریح کرد: ایجاد گروههای طالبان، داعش، توطئه جداسازی اقلیم کردستان از عراق، گروگان گرفتن و اجبار به استعفای نخست وزیر لبنان، رقم زدن تحریم ها علیه ایران و تلاش برای منزوی کردن ما همه از جمله فتنه هایی است که جهان استکبار در این منطقه و برای شکست مسلمین پیاده کرده است.

 

رئیس حوزه های علمیه استان همدان با اشاره به آیه شریفه "مکروا و مکرالله والله خیرالماکرین" عنوان کرد: تا کنون خداوند با دید عنایت خود مسلمین و به ویژه شیعیان را از شر فتن و توطئه های استکبار در امان داشته است.

 

وی اظهار نظر ترامپ در خصوص انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به بیت المقدس را فتنه دیگری از سوی استکبار برشمرد و افزود: دشمن گاه با تهدید و گاه با تطمیع سعی می کنند اتحاد بین مسلمین را بر هم زند و در این اظهار نظر نسنجیده و خام نیز در تلاش است تا عواطف مسلمین را تحریک کند.

 

آیت الله موسوی اصفهانی متذکر شد: باید یادی بکنیم از فرمایش امام خمینی(ره) که فرمودند "آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند" مشروط بر اینکه اتحاد و انسجام بین مسلمین حفظ شده و تداوم یابد و در این مسیر توجه به فرامین و رهنمودهای مقام معظم رهبری بسیار حائز اهمیت است.

 

وی حضور میلیون ها مسلمان و دلداده اباعبدالله الحسین(ع) را در مراسم اربعین کربلا جلوه ای از اتحاد مسلمانان کشورهای مختلف برشمرد و افزود: بیت المقدس قبله اول همه مسلمین جهان است و چنین اتحادی در حمایت از این مکان مقدس و شریف نیز نمایان است.

 

اتحاد مسلمانان، پاسخ اظهار نظر رئیس جمهور آمریکا

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اگرچه برخی کشورهای خودفروخته مانند آل سعود در همراهی از رژیم غاصب صهیونیستی گام بر می دارند اما در این ایام که نام هفته وحدت به خود گرفته است حمایت از برادران و خواهران مسلمان ما در فلسطین و قدس شریف حمایت از اساس اسلام است که باید همه در راستای آن گام بردارند.

 

وی با اشاره به آیاتی که در قرآن کریم در باب اهمیت جایگاه قبله نخست مسلمین آمده است گفت: مسئله انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی به قدس شریف از این جهت که تعرض مستقیم و دخل و تصرف در یکی از مقدسات مسلمین است باید با واکنش های علمای شیعه و سنّی و رهبران و سران کشورهای مسلمان همراه شود.

 

آیت الله موسوی اصفهانی یادآور شد: این موضوع مضاف بر اهمیتی است که قدس شریف و دفاع از فلسطین برای ما دارد چراکه دین ما حمایت از مظلوم و ایستادگی در برابر ظالم را بر همه ما واجب دانسته است.

 

وی بیان کرد: اینکه امام خمینی(ره) جمعه پایانی ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کردند نشان از اهمیت موضوع فلسطین و قدس برای مسلمانان دارد بنابراین باید  در نفی این حرکت سخیف استکبار و رساندن ندای حق به گوش مسلمین جهان تلاش کنیم و اتحاد بین مسلمانان را در این شرایط بیش از پیش مستحکم و عمیق کنیم تا روزی که اثری از این غده سرطانی در فلسطین نباشد.

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت