آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت 23:00   |   کد مطلب: 30471
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با بیان اینکه نمی‌توانیم بگوییم حتماً باید در پیاده‌راه میدان امام(ره) موزه ایجاد شود، گفت: اعلام قابلیت ایجاد موزه در پیاده‌راه میدان امام(ره) با سازمان ميراث فرهنگي است كه در صورت تحقق به لحاظ مالي كمك مي‌كنيم.

به گزارش نافع، کامران گردان در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان، با اشاره به بازدید اعضای شورا طی روز گذشته و امروز از میدان امام(ره)، اظهار کرد: بازدید انجام شده که روز گذشته با حضور مسوولان میراث فرهنگی و امروز با حضور اعضای شورا صورت گرفت به منظور بررسی وضعیت پیاده‌راه سازی و بازدید از کاوش‌های صورت گرفته بوده است.

 

وی به میزان پیشرفت فیزیکی کار در دو پروژه پیاده‌راه‌سازی اشاره کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی پیاده‌راه سازی در میدان امام(ره) 64 درصد و در پیاده‌راه اکباتان 67 درصد است؛ از نظر زیبایی و فنی نیز اجرای طرح مورد بررسی قرار گرفت.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه یکی از اهداف ما ایجاد جاذبه گردشگری در شهر است، بیان کرد: با توجه به کاوش‌های انجام شده در میدان مرکزی و کشف آثار تاریخی، خوشحال هستیم که آثار کشف شده اثری فاخر و ارزشمند باشند که بتوانیم با هزینه شهرداری موزه‌ای به هر طریقی که طراح منطقه ارائه دهد انجام دهیم.

 

وی با بیان اینکه نمی‌توانیم بگوییم حتماً باید موزه در پیاده‌راه میدان امام (ره) ایجاد شود، افزود: این مهم را باید میراث فرهنگی تعیین کند که قابلیت ایجاد موزه در این منطقه هست که آثار کشف شده در معرض دید قرار داده شود یا خیر.

 

گردان تصریح کرد: در صورتی که میراث فرهنگی تشخیص دهد که پیاده‌راه میدان امام (ره) قابلیت وجود موزه را دارد استقبال می‌کنیم و هزینه‌ها نیز کاملاً به عهده شهرداری است.

 

*در صورت نیاز به زمان بیشتر برای کاوش در میدان امام (ره) مانع کار نمی‌شویم

وی با بیان اینکه پیمانکار پیاده‌راه میدان امام(ره) چندین نفر را با توجه به اینکه روکش فنی انجام شده در آنجا به کار گرفته است، ادامه داد: باید سریع‌تر اداره کل میراث فرهنگی کار را تمام کند، البته گفته‌اند 10 روز زمان نیاز دارند و در صورتی که نیاز به زمان بیشتری داشته باشند مانع کار نمی‌شویم تا این کار تکمیل شود؛ اما باید کتباً از طریق میراث فرهنگی علام شود.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: در صورتی که از سوی اداره کل میراث فرهنگی اعلام شود که این منطقه قابلیت ایجاد موزه را دارد باید طرح را ارائه دهد و هزینه را تقبل می‌کنیم.

 

وی یادآور شد: البته با توجه به اینکه استاندار طی بازدید اخیر از میدان امام(ره) 500 میلیون تومان هزینه اختصاص داد نیازی به کمک شهرداری نیست و کار در حال انجام است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت