آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 10 آذر 1396 ساعت 10:17   |   کد مطلب: 30387
زمین لرزه ای به بزرگی 6/1 ریشتر هجدک کرمان را لرزاند و با تشکیل ستاد مدیریت بحران نیروهای امدادی در محل حضور یافته و در حال بررسی وقایع می باشند.

به گزارش نافع، به نقل از  راه آرمان  ؛ صبح امروز ساعت 6 زمین لرزه ای به بزرگی 6/1 ریشتر به طول جغرافیایی ۵۷٫39 شمالی و عرض جغرافیایی ۳۰٫۷3  شرقی در عمق ۱۰ کیلومتری زمین  هجدک روستایی حوالی کرمان را لرزاند.

 

بر طبق آخرین اطلاعات ثبت شده در سایت زلزله نگاری از اولین زلزله تا به الان  هشت زمین لرزه دیگر در این محل به وقوع پیوسته است.

 

نزدیکترین شهرهایی که تحت لرزش قرار گرفتند 37 کیلومتری هجدک، 46 کیلومتری شهدادو 48 کیلومتری

علی بابایی فرماندار کرمان به خبرنگار ما گفت : در حال حاضر ستاد بحران در فرمانداری تشکیل شده و با بررسی های به عمل آمده تاکنون در شهرستان کرمان هیچ تلفات  جانی و مالی  نداشته ایم.

 

مصطفی موسوی معاونت عمران استانداری نیز با بیان اینکه  تمامی نیروهای امدادی به محل اعزام شده اند، بیان داشت:  به علت کوهستانی بودن منطقه هجدک نیروها در حال بررسی هستند و تاکنون تلفات انسانی گزارش نشده است و فقط برخی از دیوارها فرو ریخته است.

 

مظفری بخشدار کوهسار راور اذعان داشت: گزارشهای دریافتی از دهیاریها و شوراهای روستایی حاکی از تخریب برخی هانه های خشت و گلی و ریزش کوه است .در حال بررسی دقیق هستیم و گروه ها در حال عزیمت هستند.

 

بنا به اعلام مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه در پی وقوع زلزله هجدک کرمان پنج تیم از پایگاه های چترود، هجدک، شهداد، گلباف و سیرچ به مرکز وقوع زلزله زده اعزام گردید.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت