دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 8 آذر 1396 ساعت 22:35   |   کد مطلب: 30356
مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان گفت: با توجه به تراکم بیشتر تکه‌های سفال و حصول اطمینان مقرر شد که محدوده کاوش توسعه و به مدت 10 روز تمدید شد.

به گزارش نافع،علی مالمیر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به برگزاری جلسه‌ای در ارتباط با ادامه یا توقف کاوش‌ها در میدان تاریخی امام(ره) اظهار کرد: با توجه به ضرورت بررسی آخرین وضعیت کاوش میدان امام(ره) همدان و تعیین تکلیف برای اجرای پروژه پیاده‌راه در این قسمت میدان، عصر امروز  جلسه کمیته باستان‌شناسی اداره کل میراث فرهنگی تشکیل شد.

وی تأکید کرد:  با توجه به تراکم بیشتر تکه‌های سفال در قسمتی از یکی از ترانشه‌ها، به منظور بررسی دقیق‌تر و حصول اطمینان در اعلام نظر در خصوص پروژه موصوف، مقرر شد محدوده کاوش  توسعه یابد و بررسی بیشتری در آن ناحیه انجام پذیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه پیش بینی می‌‌شود بررسی‌های بیشتری در این منطقه برای اعلام نتیجه حدود 10 روز به طول انجامد، تصریح کرد: اگر نیاز به زمان بیشتری برای کاوش‌ها احساس شود این اقدام انجام خواهد شد و البته ممکن است در مدت زمان کمتری نیز به نتیجه نهایی دست پیدا کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا امکان ایجاد سایت ـ  موزه در این منطقه وجود دارد؟ گفت: ایجاد یک موزه با توجه به یافته‌های فعلی یک امر فنی است و بعداً باید این زمین نظر داد و بررسی‌های فنی و کارشناسی در این زمینه باید انجام گیرد.

  مالمیر با اشاره به اینکه بدون تردید این آثار یکی از مهمترین نشانه‌های تمدن و تاریخ این سرزمین است، خاطرنشان کرد: این آثار می‌تواند جاذبه‌های برای جذب توریست از اقصی‌نقاط جهان باشد و این موضوع برای ما نیز از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای معرفی شهر تاریخی همدان و استفاده از داشته‌های آن می‌کنیم، گفت: همدان به عنوان یکی از کهن‌ترین شهرهای جهانی و با قدمت بیش از 3 هزار سال، بزرگترین ظرفیت برای جهانی شدن را دارد که باید از فرصت‌های پیش رو بهترین استفاده را برد.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت