آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 7 آذر 1396 ساعت 10:21   |   کد مطلب: 30321
، سرمايه گذاري و گردشگري شوراي اسلامي با حضور رؤسا و اعضاي کميسيو ن ها، معاون فني عمراني و مديران مناطق يک و دو شهرداري از پروژ ه هاي در دست اجراي پياده راه ميدان امام خميني (ره) و اکباتان، هتل شادي و واحد توليدي يخ خشک صورت گرفت.

به گزارش نافع،رئيس کميسيون نظارت حقوقي و اداري شوراي اسلامي شهر همدان در اين بازديد با تشکر از زحمات مجموعه شهرداري و دست اندرکاران اجراي پروژه هاي پياده راه سازي گفت: اين پروژه ها از پيشرفت مطلوبي برخوردارند و براي تسريع در ادامه روند کار نياز به هماهنگي بيشتر با دستگاه هاي اجرايي است.

 

سيد مسعود عسگريان با بيان اينکه همه تلاش شورا و شهرداري همدان اتمام هر چه سريعتر پروژه ها است، افزود: سعي بر اين است تا پروژه ها در موئد مقرر به بهره برداري برسد.

 

عسگريان پيشرفت فيزيکي پياده راه سازي ميدان امام خميني )ره( را 63 درصد اعلام کرد و يادآور شد:در حال حاضر براي اجراي پروژه 25 گروه به صورت شبانه روزي در حال فعاليت هستند. وي با بيان اينکه زيرساخت هاي پروژه تکميل شده و سنگ فرش ميدان هم انجام شده است، اضافه کرد: مدت اجراي پروژه 5 ماه کاري بوده که با روند خوب کنوني در زمان مقرر به بهره برداري مي رسد. عسگريان پيشرفت فيزيکي پروژه پياده راه سازي اکباتان را هم 63 درصد بيان کرد وگفت: زيرساخت هاي لازم و بتن ريزي در حال انجام است و تاکنون 300 مترمربع عمليات سنگ فرش صورت گرفته و اجراي 300 متر ديگر شروع شده است. رئيس کميسيون نظارت حقوقي و اداري شوراي اسامي شهر همدان در ادامه تأکيد کرد: علاوه بر پرداختن به امور اداري در شورا لازم است بازديدهاي ميداني هم مکرر از پروژه هاي در دست اجرا صورت پذيرد.

 

عسگريان در بازديد از هتل شادي هم اظهار کرد: با توجه به اينکه حمايت از سرمايه گذاران از جمله اهداف شورا است بر اين اساس با بررسي و رفع مشکل هتل شادي، تکليف آن را بايد تعيين کرد. رئيس کميسيون اقتصاد، سرمايه گذاري و گردشگري شوراي اسلامي شهر همدان هم با اشاره به روند خوب پروژه هاي پياده راه سازي اظهار کرد: سرمايه گذاري و حمايت از سرمايه گذاران از اهداف شورا و شهرداري است که در اين راستا بايد حمايت ها واقعي باشد. مريم روان بخش احداث هتل شادي را از فرصت هاي سرمايه گذاري برشمرد و افزود: با توجه به مشکلات سرمايه گذار اين هتل، نياز است جلسه مشترکي براي رفع مشکلات اين پروژه بين کميسيون هاي بودجه و اقتصاد سرمايه گذاري شورا برگزار شود.

 

روان بخش با اشاره به اينکه هتل شادي در 4 هزار و 500 مترمربع احداث مي شود، افزود: مساحت زيربناي اين هتل 27 هزار مترمربع است که اين هتل با داشتن امکانات هتل هاي 5 ستاره ظرفيت خوبي براي همدان در امر گردشگري است.

 

وي تأکيد کرد: همدان با داشتن ظرفيت هاي گردشگري مي تواند در غرب کشور مطرح باشد و اين امر منوط به حمايت از بخش سرمايه گذاري در اين حوزه است.

 

رئيس کميسيون برنامه، بودجه و مالي شوراي اسامي شهر همدان نيز با بيان اينکه در حمايت از سرمايه گذار در شورا تنگ نظري وجود ندارد، گفت:احداث همزمان 11 هتل در همدان با ارائه خدمات  صدور پروانه رايگان براي هتل ها از جمله اقدامات حمايتي شورا از سرمايه گذار است. حسين قراباغي با اشاره به اينکه ديدگاه حمايت از سرمايه گذار در شوراي پنجم تقويت شده، افزود: ايجاد زيرساخت هايي از جمله آزاد راه، راه آهن، فرودگاه و... زمينه حضور گردشگر را در استان و شهر همدان افزايش ميدهد و در اين راستا احداث هتل ها نيز بايد سرعت بگيرد.

 

در ادامه سرمايه گذار هتل شادي هم اظهار کرد: اين هتل در 27 هزار مترمربع زيربنا در 10 طبقه با امکانات کامل هتل 5 ستاره احداث مي شود. شادي اضافه کرد: تاکنون در اجراي اين هتل 12 هزار مترمربع بتن ريزي و 180 هزار کيلو آرماتور بندي صورت گرفته است. وي با بيان اينکه در حال حاضر 45 تا 100 نفر روزانه به صورت مستقيم در اين پروژه مشغول به کار هستند، افزود: کارها به خوبي در حال انجام است و تنها کاغذبازي اداري روند کارها را کند کرده که در اين زمينه نيارمند حمايت و کمک مسؤولان استان هستيم. گفتني است در ادامه بازديد رؤسا و اعضاي کميسيون هاي نظارت و سرمايه گذاري از واحد توليدي فراير سينا بازديد کردند که در اين بازديد مديرعامل اين واحد توليدي به تشريح طرح پيشنهادي خود جهت ايجاد واحد توليدي مجموعه کشت و صنعت نيروگاهي از جمله يخ خشک پرداخت که از جمله مزاياي يخ خشک اين است که از توليد دي اکسيدکربن ناشي از سوخت گاز طبيعي جلوگيري ميکند و موارد استفاده آن در فضاهاي مختلف شهري از جمله شستشوي جدول، ماشين شويي، رشد و نمو گل هاي هيدروپونيک، نگهداري مواد غذايي و صنعت کاربرد دارد و به عنوان توليد انرژي سبز در دنيا مطرح است.

 

انتهای پیام/

 

 
   

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت