دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

 

 

 

 

***
SEO Services Glendale

تاریخ : دوشنبه 6 آذر 1396 ساعت 21:48   |   کد مطلب: 30313
خواسته و ناخواسته، به جای مرهم، نمکی بر روی زخم مردم نپاشیم/فداکاری کرمانشاهیان در جنگ فراموش نشده/سخنان تفرقه آمیز دشمن را شاد می کند

به گزارش نافع، به نقل از پایگاه خبری رودآور؛ پس از انتشار سخنان مولوی عبدالحمید امام جماعت مسجدی در زاهدان، که زلزله بم و کرمانشاه را عذاب الهی برای مردم این دو شهر  دانسته است، انش های متعددی از سوای مسئولان و به ویژه نمایندگان مجلس در این باره روی داد.

 

به طوری که «امیر خجسته» نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار رودآور گفت: اینکه در چنین اوضاع و حال و روز مدم زلزله دیده کرمانشاه باییم و چنین حرف هایی بزنیم و یا اینکه داغ مردمان بهم را تازه کنیم، چه سودی می تواند به حال کسی داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه سخنان عبدالحمید پایه علمی هم ندارد، اظهار کرد: ایران یک از کشورهایی است که در آن حدود 36 مورد از بلایای طبیعی در آن رخ می دهد و هستند تعدادی دیگر از کشورها که گاه و بی گاه در آن ها حوادث طبیعی از جمله زلزله در آن ها رخ می دهد، از جمله در چین و ژاپن، اما اینکه بگویم عذاب الهی بود است قابل قبول نیست.

 

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی افزود: بی تردید اگر قبل از وقع زلزله مدیریتی جامع و کاملی در مقاوم سازی و ساخت مساکن می شد، تعداد این کشته ها در این حادثه کمتر از این میزان بود و شاید اصلاً فردی فوت نمی کرد، همان گونه که در کشور ژاپن هرزچندگاهی شاهد رخ دادن لزله هستیم، اما آنان با نحوه مقاوم سازی صحیح میزان خسارت های مالی و جای را به حداقل رسانده است.

 

خجسته تصریح کرد: این حوادث باید ما را نسبت به وقوع چنین بلایی طبیعی هوشیارتر سازد تا با آمادگی و برنامه ریزی بهتر برای آینده بتوانیم از بروز خسارات بکاهیم نه اینکه بیاییم آنجا که خانواده ای داغدار شده است زخمی بر دلش بگذاریم.

 

وی عنوان کرد: به طور مثال سال هاست که می گویند تهران بر روی چهار گسل زلزله قرار دارد و اگر آمادگی لازم مهیا نباشد و مقاوم سازی های مناسب انجام نشود، به طور قطع خدایی ناکرده با وجود چننی رویدادهایی تعداد فوتی ها بسیار می شد، اکا اگر از همین به فکر پیشگیری باشیم و با فکر مدیریتی صحیح برنامه ریزی های خود درباره مقاوم سازی ها را پیش ببریم، در هنگام بروز زلزله کمتر دچار خسارت می شیوم.

 

فداکاری کرمانشاهیان در جنگ فراموش نشده

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با انتقاد مجدد از سخنان مولوی عبدالحمید، گفت: زلزله یک بلای طبیعی است و نباید مباحث را با هم این گونه خلط کرد، مردمان کرمانشاه مردمانی نجیب، فداکار و ایثارکر هستند که حتی در طول هشت سال دفاع مقدس نقش آفرینی کردند، چگونه می توانیم آن جوانمردی های مردمان قصر شیرین و سرپل ذهاب را فراموش کنیم و این روزها به جای آن که مرهمی بر دردشان باشیم با حرف های نامناسب خواسته و ناخواسته زخمی بر زخم هاشان بزنیم.

 

سخنان تفرقه آمیز دشمن را شاد می کند

خجسته اظهار کرد: تنها امیدواریم که مولوی عبدالحمید منظوری از حرف های خود نداشته باشد، با این وجود همگی ما باید همیشه و در همه حال از بیان صحبت هایی که زمینه ساز رنجش هم وطنانمان می شود و بوی تفرقه می دهد خودداری کنیم، چرا که دشمن منتظر همین تفرقه ها و چنددستگی هاست.

 

وی عنوان کرد: ما به عنوان یک انسان باید با لزله زدگان همدردی کنیم و هر کاری از دستمان ساخته است برای کمک به آنان دریغ نکنیم.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما