آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 19:09   |   کد مطلب: 30222
مدیر خدمات شهری شهرداری همدان از آمادگی کامل شهرداری برای بارش برف و باران در پایان هفته جاری در همدان خبر داد.

به گزارش نافع، به نقل از ایسنا حسین خانجانیبا بیان اینکه طبق سنوات گذشته ستاد عملیات زمستانه تشکیل و تقسیم کار انجام شده است، افزود: تجهیزات و مواد لازم برای برف‌روبی خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه هر ساله 3 هزار تن نمک و 6 هزار تن ماسه برای عملیات برف‌روبی در همدان به‌کار برده می‌شود، ادامه داد: تقسیم‌بندی لازم انجام شده تا در ایام زمستان در چندین نوبت این مواد خریداری شده را تحویل بگیریم.

خانجانی خاطرنشان کرد: لباس گرم زمستانه برای کارگران، چکمه، لوازم انفرادی و ... تهیه شده است و تعمیرات لازم برای ماشین‌آلات نیز انجام گرفته و آماده خدمت‌رسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه در سالجاری 210 دستگاه ماشین‌آلات برای حمل برف از بخش خصوصی اجاره خواهیم گرفت، گفت: تقریبا 60 دستگاه خودروی حمل برف شهرداری همدان و 40 دستگاه نمک‌پاش نیز در این ایام به‌کار گرفته خواهند شد.

خانجانی درباره جایگزین کردن نمک با مواد دیگری به منظور ذوب کردن برف‌ها اظهار کرد: دانشگاه‌های استان مطالعاتی در این زمینه انجام دادند اما تا زمانی‌که مواد جایگزین صرفه اقتصادی و توجیه زیست‌محیطی نداشته باشند، نمک را حذف نخواهیم کرد.

مدیر خدمات شهری شهرداری همدان درباره لایروبی و پاکسازی جوی‌ها نیز یادآور شد: قبل از فرارسیدن زمستان طرح استقبال از مهر اجرا و شبکه آب‌های سطحی پاک‌سازی شد. 

وی ادامه داد: با فرارسیدن فصل زمستان و بارش برف نیز، به صورت روزانه جوی‌ها و دریچه‌ها کنترل می‌شود تا از بروز آبگرفتگی در سطح شهر جلوگیری شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما