آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 13:13   |   کد مطلب: 30219
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد:
در هرساعت 49 نفر روانه زندان می‌شوند / بیش از 15 میلیون پرونده قضایی در کشور وجود دارد
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشوربا بیان اینکه بیش از 38 سال است که در حوزه سلامت اجتماعی غفلت کرده ایم، گفت: سلامت اجتماعی مظلوم واقع شده طوری که در حاشیه سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان کشور قرار گرفته و به نوعی به دلیل نگاه‌های سیاسی مورد غفلت قرار گرفته است

به گزارش نافع،سید حسن موسوی چلک امروز در همایش سلامت اجتماعی ضمن تسلیت بعلت زلزله در کرمانشاه و از دست دادن هموطنان، اظهار کرد: ما هم اگر همچون ژاپن تدابیر درستی داشتیم زلزله را غافلگیر کرده و اجازه نمی‌دادیم زلزله ما را غافلگیر و صدمات بسیاری را بر ما وارد آورد.

موسوی چلک با بیان اینکه طبق آماری که قوه قضایی اعلام کرده ، 15 میلیون و 200 هزار پرونده قضایی در کشور 80 میلیون نفری ایران وجود دارد، افزود: هندوستان با جمعیت یک میلیاردی فقط یک میلیون و 200 هزار پرونده قضایی دارد، بنابراین با این مقایسه می‌توان دریافت که حوزه اجتماعی ما از بیماری مزمن رنج می‌برد.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه طبق آخرین آمارحدود 4 میلیون و 400 هزار نفر در ایران از مواد‌مخدر و روان گردان استفاده می‌کنند، ادامه داد: بیش از 400 هزار نفر ورودی زندانی داریم در واقع به ازای هر ساعت 49 نفر روانه زندان می‌شوند.

موسوی چلک با تاکید بر افزایش آمار نگران کننده مجرمین زیر 18 سال بخصوص دختران، یادآورشد: ما در کشوری زندگی می‌کنیم که به ازای هر 4 ازدواج یک طلاق صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه حدود 19 میلیون نفر در مناطق حاشینه نشینی که حداقل خدمات عمومی را ندارد، زندگی می‌کنند تصریح کرد: متاسفانه شاخص نشاط ایران از بین 157 کشور105 است که این آمار نشان از عدم نشاط ما را نشان می‌دهد.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی کشوربا ابراز تاسف بیان کرد: دومین پرونده قضای این کشور مربوط به خشونت بخصوص خشونت خانوادگی است بنابراین آسیب های اجتماعی خانواده را که رکن اساسی جامعه است را نشانه گرفته است.

وی با بیان اینکه سالمند آزاری سومین مداخله اورژانس اجتماعی در کشور است، خاطر نشان کرد: بیماری ایدز در ایران به شیب تندی در حرکت است که اگر نسبت به این بیماران پذیرش اجتماعی صورت نگیرد و تدابیر درستی لحاظ نکنیم معلوم نیست این جامعه به کجا کشیده می‌شود.

وی به عدم اعتماد مردم به مدیریت کشور اشاره کرد و افزود: تمام این موارد نشانه ای از یک بحران است لذا باید متوجه این نشانه ها شده و برای بهتر شدن آن تلاشی بیش از گذشته انجام دهیم.

موسوی چلک با بیان اینکه سلامت اجتماعی یک بار در کشور سنجیده نشده پس با این شرایط چگونه می‌توانیم برنامه‌ریزی داشته باشیم در حالی با واقعیات سلامت اجتماعی جامعه آشنایی نداریم، افزود: شاخص نشاط در ایران طبق علائم و عوارض موجود وضعیت مطلوبی ندارد.

وی ادامه داد: حق نداریم موضوعات اجتماعی را درگیر بازی‌های سیاسی کنیم و نباید دنبال این باشیم که ببینیم یک کودک خیابانی را چگونه به جریان‌های سیاسی ربط دهیم.

 

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت