آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 07:51   |   کد مطلب: 30208
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید استان همدان:
ترویج "گفتمان انقلابی گری" از ضروریات است/ بسیج طلایه داراقتصاد مقاومتی است
معاون فرهنگی واجتماعی سازمان بسیج اساتید استان همدان" گفتمان انقلابی گری" و ترویج این گفتمان را کلید حل بسیاری ازمشکلات دانست و گفت: ترویج گفتمان مذکور از ضروریات است.

مهدی جوادی درگفتگو با خبرنگار نافع، با اشاره به اینکه؛ به یقین تشكيل بسيج در نظام مقدس جمهورى اسلامى ایران از الطاف خداوندی وتیز بینی های رهبر کبیر انقلاب بوده است،گفت: بسیج نهادی  مردم محور است که موجبات اتحاد و انسجام اسلامی در ابعاد مختلف را فراهم می آورد.

 

وی با بیان اینکه حضورمخلصانه، متواضعانه وبهنگام بسیج مردمی درادوارمختلف، پیش و پس از انقلاب اسلامی همواره درپایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی موثر بوده است،عنوان کرد:به یقین عملکرد صحیح،انقلابی و بهنگام بسیجیان میتواند بزرگترین مبلغ برای این شجره طیبه باشد.

 

جوادی با اذعان به اینکه یک بسیجی تمام عیارفردی مخلص، توانمند، زمان شناس وکارآمد است،عنوان کرد:نیروهای بسیجی باید ضرورتا مخلص و متواضع باشند وباید دانست که؛ آنجا که عنوان بسیجی برای فرد شهرت و یا پست سازمانی تلقی می شود یک آفت است.  

 

وی درادامه با اشاره به اینکه ،ترویج گفتمان انقلابی گری و مردمی کردن بسیج از ضروریات است، گفت: از آنجا که مقام معظم رهبری(مدّظله‎العالی) در سخنرانی‌های مختلف خود «گفتمان انقلابی‌گری»  را بارها مورد تاکید قرار دادند لذا بسیجیان نیز می توانند با روحیه بسیجی گری و تکیه بر این نوع ازگفتمان، راهبردهای مقابله با آفات و چالش‌های نظام اسلامی را مورد توجه قرار دهند.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید استان همدان توضیح داد: ترویج گفتمان انقلابی گری کلید حل مشکلات جنگ نرم است و در همین راستا نیازمند تربیت نیروهایی مخلص،متواضع وموقعیت شناس بسیجی هستیم.

 

وی تصریح کرد:بسیجی با تلاش مضاعف و فارغ از سهل انگاری  در تمامی صحنه ها حضور دارد همانطور که در طول جنگ تحمیلی نیز شاهد حضوربسیج خودجوش مردمی بودیم.

 

 

بسیج طلایه دار اقتصاد مقاومتی است

جوادی در بخش دیگری ازسخنان خود با اشاره به هجمه های دشمن درحوزه اقتصادی و وظیفه همگان در زمینه توجه به اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد:تا زمانی که تحت تاثیرجنگ اقتصادی راه افتاده از سوی دشمن هستیم،با توجه تاکیدات مقام معظم رهبری،توجه به گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی از ضروریات است که البته دراین رابطه نیازمند حضور فعال بسیجیان هستیم.

 

وی با بیان اینکه بسیج طلایه داراقتصاد مقاومتی است،خاطرنشان کرد:دراین خصوص بسیج باید به صورت عملیاتی درحوزه اقتصاد مقاومتی ورود پیدا کند به طوری که تشکیل گروههای عملیاتی متخصص می تواند در اموراجرایی نیز حائزاهمیت باشد.

 

وی ضمن توضیح مطلب فوق عنوان کرد:به عنوان مثال در زلزله اخیر، حرکت های خودجوش مردمی موجب شد تا نوعی ازاقتصاد مقاومتی درزمینه امدادرسانی و بازسازی منازل عملیاتی شود و و زلزله زدگان هرچه سریع تر به احساس امنیت دست یابند.

 

وی همچنین بیان کرد:در حوزه گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی ،متخصصین بسیجی میتوانند در محافل دانشگاهی و حوزوی به پرورش اذهان بپردازند،ضمن اینکه متخصصین و پژوهشگران بسیجی نیز می توانند با ورود ارائه مقالات علمی در این خصوص اثرگذار باشند.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما