وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 29 آبان 1396 ساعت 08:07   |   کد مطلب: 30192
رئیس پلیس راهنمایی رانندگی استان همدان از کاهش ۱۰ درصدی تصادفات فوتی در معابر شهری در استان همدان خبر داد.

،سرهنگ علی فکری در گفتگو با نافع ، با بیان اینکه در7ماههه نخست سال جاری درتصادفات جرحی نیز افزایش آنچنانی نداشتیم، اظهار کرد: امسال  شهرستان های کبودراهنگ، ملایر و همدان، کمترین تصادفات را به خود اختصاص داده اند.

 

عابرین وراکبین موتورسیکلت پرتعداد ترین حادثه دیدگان تصادفات هستند

فکری مهمترین عامل تصادفات را مربوط به عابرین پیاده و موتورسیکلت سواران دانست و تصریح کرد: ۹۰ درصداز تصادفات استان همدان مربوط به عابرین پیاده و موتور سیکلت سواران است.

 

 شهر همدان دارای 7 نقطه پرتصادف است

وی به شناسایی نقاط حادثه‌خیز در سطح استان اشاره کرد و افزود: همدان دارای ۷ نقطه پر تصادف است  و در هر شهرستانی ۳ نقطه پر خطر شناسایی کرده و مکاتبات لازم را برای اصلاح آنها انجام داده ایم که خوشبختانه تا کنون بسیاری از آن ها اصلاح شده اند.

 

دوربین های نظارت تصویری باز هم نصب می شوند

فکری با بیان اینکه شهرداری از خرید دوربین های نظارتی و کنترل خبرداده، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ دستگاه دوربین نظارتی و کنترل داریم و تا پایان سال دوربین های خریداری شده رانیز نصب می کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه سرعت کاه ها نقش مهمی در تصادفات دارند، اضافه کرد: کاهش تصادفات و ترافیک نیاز به فرهنگ سازی است.

 

پیاده راه سازی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی را افزایش می دهد

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان در خصوص پیاده راه سازی خیابان های بوعلی و اکباتان بیان کرد: از آنجایی که اگر راهی مسدود شود حجم بار در مکان های دیگر افزایش یافته و باعث ترافیک می شود لذا برای کاهش آن بهتر است مردم کمتر از وسایل نقلیه  خصوصی استفاده کرده و بیشتر به سمت و سوی استفاده از وسایل نقلیه عمومی بروند که این مهم نیز باید نهادینه شود.

 

فکری یادآور شد: پیاده راه سازی خیابان های بوعلی و اکباتان باعث شده که مردم کمتر از خودروهای شخصی استفاده می کنند و همچنین استفاده از وسایل نقلیه عمومی افزایش یافته است.

 

وی استفاده از دوچرخه را برای کاهش آلاینده های صوتی، مصرف سوخت و انواع بیماری ها موثر بیان کرد و گفت: باید همه به سمت و سوی استفاده از دوچرخه برویم تا جامعه پویا، سرزنده و شادی داشته باشیم.

 

وی تاکید کرد: هزینه برای یک خودرو ده ها برابر از یک دو چرخه است بنابراین بهتر است برای کاهش هزینه ها نیز از  دوچرخه استفاده کنیم.

 

انتهای پیام/

 

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما