آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 29 آبان 1396 ساعت 08:00   |   کد مطلب: 30191
رئیس مجمع بسیج شهرستان همدان:
بصیرت افزایی مهمترین رسالت بسیج است
رئیس مجمع بسیج شهرستان همدان مهمترین رسالت بسیج، در انقلاب اسلامی به ویژه در بعد فرهنگی و اعتقادی را "بصیرت افزایی" در سطح جامعه دانست.

دکتر سعید نظری در گفتگو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه بسیج شجره مقدسی است که به دستور امام خمینی(ره) برای اهداف بلندمدت نگاهداری و پاسبانی از ارزش های انقلاب اسلامی خلق شد اظهار کرد: گاهی این پاسبانی و نگاهداری در زمینه حفظ تمامیت ارضی کشور است که در ۸ سال جنگ نمود پیدا کرد و گاه در سایر عرصه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است که آثار آن را در سال های پس از جنگ شاهد هستیم.

 

وی تصریح کرد: نیروی مردمی بسیج، امروز نه تنها در کشور ما دارای جایگاهی مهم و باارزش است بلکه به الگویی برای سایر کشورهای جهان تبدیل شده است و ملت های مظلومی که در برابر استکبار قد علم کرده اند از این الگوی ارزشمند برای ایستادگی بهره مند می شوند.

 

رئیس مجمع بسیج شهرستان همدان ضمن تأکید بر این امر که بسیج به وجود آمده تا هر کار روی زمین مانده ای را در انقلاب به ثمر بنشاند عنوان کرد: در موقعیت های مختلفی مثل موضوع واکسن قلج اطفال که چند سال قبل توسط بسیجیان انجام شد بروز و ظهور آثار بسیج را شاهد هستیم همانطور که امروز در امدادرسانی و کمک به زلزله زدگان کرمانشاه شاهد تبلور همت و فداکاری بسیجیان هستیم.

 

مهمترین ویژگی بسیج "ایثار" است

این پزشک و نخبه بسیجی با اظهار به این امر که مهمترین ویژگی بسیجی "ایثار" است گفت: ایثار جان، مال و تمام هستی یک بسیجی او را در عرصه های مختلف برجسته کرده است و اینچنین است که شکلگیری نیروهای بسیج در سوریه و عراق در مقابل داعش موجب پیروزی و پیشروی علیه این غدّه سرطانی شده است.

 

نظری ادامه داد: با وجود همه کمبودها و کاستی های متعددی که در برخی ادوار در کشور وجود داشته و شرایطی مانند کودتا، تحریم و... که در طی سالهای پس از انقلاب بر جامعه حاکم شد اما به برکت وجود شجره طیبه بسیج بسیاری از این موقعیت ها را با سربلندی پشت سر گذاشته ایم.

 

وی تأکید کرد: بسیج متعلق به نظام است و گسترش این ارتش چند ده میلیونی زمینه ساز شکلگیری حکومت جهانی و ظهور منجی بشریت(ارواحنا فداه) خواهد بود.

 

بسیج متعلق به انقلاب اسلامی است

رئیس مجمع بسیج شهرستان همدان همچنین با بیان اینکه بسیج برای عملکرد و کاری خاص به وجود نیامده و به جناح و قشر خاصی تعلق ندارد تبیین کرد: بسیج در همه اقشار اعم از بسیج اساتید، پزشکی، ورزشکاران و ... تا بسیج عشایر، محلات و ... شکل گرفته چراکه بسیج متعلق به انقلاب اسلامی است و والاترین هدفش تحقق منویّات مقام معظم رهبری است.

 

وی حوزه فعالیت و عملکرد بسیج را بسیار گسترده برشمرد و تصریح کرد: در همه ادوار، همه موقعیت ها و شرایط مختلف بسیج حضور مؤثر دارد و یکی از مهمترین محورهای فعالیت بسیجیان در همدان بر "مسجدمحوری" متمرکز شده است.

 

نظری در ادامه افزود: با رویکرد مذکور مانند صدر اسلام و اوایل انقلاب اسلامی، مساجد با حضور پررنگ بسیجیان محل فعالیتهای فرهنگی اجتماعی عمیق و گسترده خواهد بود که این می تواند اقبال مردم را به مسجد هم افزایش دهد.

 

وی تشریح کرد: در دوره رویکرد اخیر بسیجیان با همراهی ائمه جماعات مساجد، هیئت امنای مساجد و نوجوانان و جوانان بسیجی در مساجد و محلات در بررسی و رفع معضلات فرهنگی و آسیب های اجتماعی بیش از پیش فعال شده و مشارکت داشته باشند.

 

بصیرت افزایی، مهمترین رسالت بسیج است

رئیس مجمع بسیج شهرستان همدان نقش بسیج را در دفاع همه جانبه به ویژه جهادفرهنگی بی بدیل عنوان کرد و افزود: با همه هجمه های فرهنگی که به نظام و انقلاب اسلامی میشود نقش بسیج در دفاع از ارزش ها و رویش های انقلاب اسلامی انکارناپذیر است.

وی تأکید کرد: مهمترین رسالت بسیج، در انقلاب اسلامی به ویژه در بعد فرهنگی و اعتقادی "بصیرت افزایی" در سطح جامعه است و روشنگری نسبت به شبهات اعتقادی، تحلیل سیاسی و تقویت اصول فرهنگی اجتماعی یکی از وظایف بسیجیان است که موجب ایمن تر شدن نظام و انقلاب اسلامی میشود.

 

نظری با بیان اینکه بصیرت در کنار صبر و استقامت مکمل ویژگی بسیجیان است خاطرنشان کرد: در همین زلزله اخیر حضور بسیجیان را در عرصه امدادرسانی شاهد بودیم اما بی بصیرتی عده ای خاص باعث شایعه پراکنی هایی به منظور ایجاد تفرقه در بین مردم شد که با بصیرت و صبوری بسیجیان ناکام ماند.

 

بسیجی خستگی را خسته می کند

وی بیان کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العلی) هرکس قانون اساسی کشور را قبول دارد بسیجی محسوب می شود اگرچه ورود به تشکیلات بسیج در جهت اجرای هدفمند برنامه ها منسجم تر است.

 

رئیس مجمع بسیج شهرستان همدان ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: امروز گناه ما بسیجیان، عادی بودن ماست بنابراین ما باید در سطوح عالی موقعیت خود رشد کرده و بسیجی وار در قبال جامعه به ایفای نقش بپردازیم و علاوه بر وظیفه ذاتی خود، در پیشبرد اهداف نظام با هر میزان توان و تخصص ورود کرده و خستگی را خسته کنیم.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما