آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 09:44   |   کد مطلب: 30129
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت:بسیاری از اموال بابک زنجانی از قشم ایر و سهام برخی کارخانه ها در حد بدهی متهم نفتی شناسایی و توقیف شده است.

به گزارش نافع، به نقل ازخبرگزاری خانه ملت،محمد حسینی با اشاره به شکل گیری پرونده های فساد اقتصادی در کشور به اشکال مختلف، گفت: پرونده های فساد در کشور به علت های متفاوت ایجاد شده که یکی از این پرونده ها بابک زنجانی بوده که پرونده این متهم در بحث فروش نفت کشور است که این پرونده پس از سیر قانونی خود تکمیل شده و مراحل تحقیق درباره این تخلفات طی و اسناد و مدارک کافی در حوزه های قضایی تهیه شده است و امروز به دادگاه ارسال و در جلسات بسیار متعدد بررسی شده است.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در نهایت رایی که در پرونده بابک زنجانی در خصوص بازگشت اموال و رفتار قانونی با شخص متخلف صادر و تایید می شود، حتما اجرایی می شود، افزود: طرح مباحثی همانند اینکه اموال را بر نمی گردانم به هیچ وجه جنبه منطقی ندارد، چراکه تاکنون بسیاری از اموال در حد بدهی بابک زنجانی شناسایی و توقیف شده است و قوه قضاییه براساس چارچوب و مقررات اگر تشخیص دهد که اموال بابک زنجانی مصادره شود چنین اقدامی را انجام می دهد.

 

هر شخصی که به بیت المال بدهکار بوده و اموال داشته باشد، براساس قوانین قوه قضاییه این اموال را ضبط و مصادره می کند

 

حسینی ادامه داد: در اختیار بابک زنجانی نیست که برای اموالش تصمیم بگیرد، چراکه هر شخصی که به بیت المال بدهکار بوده و اموال داشته باشد، براساس قوانین قوه قضاییه این اموال را ضبط و مصادره می کند و اموال بیت المال به خزانه باز می گردد.

 

وی با بیان اینکه اگر اموالی از بابک زنجانی در خارج از کشور باشد براساس قوانین و مقررات حقوقی بین المللی قابلیت بازگشت دارد، یادآور شد:بازگشت اموال خارج از کشور مشکلات خاص خود را دارد، البته اموال بابک زنجانی که در حال حاضر در داخل کشور سرمایه گذاری شده مورد شناسایی قرار گرفته و این اموال در حدود مطالبات قانونی دولت از زنجانی است.

 

قوه قضاییه برای بازگشت اموال خارجی متهم نفتی سازوکارهای خود را دارد

 

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی، افزود:اموال زیادی از بابک زنجانی در اختیار وزارت نفت است، اما این موضوع که این اموال خریداری نمی شود بحث دیگری است.

 

وی با بیان اینکه ایرلاین قشم ایر و سهام برخی کارخانه ها اموالی از بابک زنجانی است که در داخل کشور وجود دارد، ادامه داد: اگر اموال خارجی در تملک زنجانی باشد قابلیت بازگشت دارد و اینگونه نیست که نتوان به آنها دسترسی کرد، لذا قوه قضاییه برای بازگشت اموال خارجی متهم نفتی سازوکارهای خود را دارد.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه در بخش هایی که شخصی به دولت بدهکار است و این بدهکاری برای سایر کشورها مسجل شود از طریق سازمان ملل و پروتکل های حقوقی و قواعد حقوق بین الملل قابلیت پیگیری دارد، تصریح کرد: در برخی مواقع متاسفانه نگاه خاصی بر برخی بدهکاران وجود دارد و بدهکاران پناهده شده و تبعه می شوند و اموالی که در ید اختیار این بدهکاران بوده مشکل بازگشت دارد، اما بدهی افرادی که تبعه ایران بوده و به دولت بدهکار هستند قابلیت بازگشت دارد.

 

انتهای پیام/
 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت