آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1396 ساعت 07:59   |   کد مطلب: 30124
رییس پلیس راه استان همدان ضمن انتقاد از عملکرد اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، گفت:متاسفانه به نظر می رسد متولیان امر تنها به شناسایی و آشکارسازی نقاط حادثه خیز بسنده کرده اند!

به گزارش نافع، سرهنگ رضا عزیزی در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به شناسایی 70 نقطه و مقطع حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی و راههای استان گفت:عمده نقاط حادثه‌خیزدرمحورهای فرعی و روستایی قرارگرفته اند اگرچه گردنه اسدآباد نیز هرساله تلفات جانی زیادی را به دنبال دارد.

 

وی ضمن انتقاد ازکندی اصلاح نقاط حادثه خیزاستان توسط متولیان امر، اظهار کرد:اگرچه اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای چند سالی است که در پی اصلاح نقاط حادثه خیز است اما کار به قدری کند پیش می رود که انگار اقدام اساسی صورت نگرفته است.

 

وی ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل نقل جاده ای تنها به آشکارسازی نقاط حادثه خیز ونصب تابلوهای فسفری بسنده کرده درحالی که همه ساله همین نقاط، جان بسیاری ازهم استانی های ما را می گیرند.

 

سرهنگ عزیزی با بیان اینکه متاسفانه در هفت ماهه نخست سال جاری 244 نفر درتصادفات راه های مواصلاتی استان  جان خود را از دست دادند،عنوان کرد:البته این تعداد در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته اما همین تعداد هم زیاد است.

 

وی با اشاره به ینکه بخش عمده ای از تلفات به راکبان موتورسیکلتها بر می گردد،بیان کرد:هر ساله  در سطح جاده های بین شهری و فرعی استان، نزدیک به 84 نفر در تصادفات موتورسیکلت جان خود را از دست می دهند و البته علاوه برنقاط حادثه خیزبخشی از حوادث نیز به بی احتیاطی راکبان بر می گردد.

 

سرهنگ عزیزی همچنین با بیان اینکه متاسفانه استان همدان در بحث تلفات ناشی از تصادفات موتور سیکلت ها در مقایسه با میانگین کشوری وضعیت بدتری دارد گفت:تصادفات موتورسیکلت در سطح استان 25 درصد تصادفات را تشکیل می دهد در حالی که این عدد در میانگین کشوری 18 درصد است.

 

وی درادامه سخنان خود، خواب آلودگی رانندگان را یکی از مهم ترین عوامل حادثه ساز دانست و بیان کرد:متاسفانه روز گذشته خواب آلودگی راننده کامیونت در محور همدان- بیجارجان 6 نفر از هم نوعانمان را گرفت.

 

وی علاوه بررفع نقاط حادثه خیز،توجه به نکات ایمنی را در کاهش تلفات و خسارات حائز اهمیت دانست.

 

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت