آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 21 آبان 1396 ساعت 19:08   |   کد مطلب: 30103
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس تاکید کرد: دولت در لایحه جامع انتخابات باید به حضور اقلیت‌ها در شوراها بپردازد زیرا این حق برای این گروه از افراد وجود دارد.

به گزارش نافع، به نقل ازخبرگزاری خانه‌ملت، امیر خجسته در خصوص اصلاح قانون انتخابات، گفت: نمایندگان در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به دنبال طرح این پیشنهاد در جریان بررسی و تصویب لایحه جامع انتخابات هستند البته دولت پیش از طرح چنین پیشنهادی باید موضوع حضور اقلیت‌ها در شوراهای شهر و روستا را در لایحه تعبیه کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اقلیت‌های مذهبی باید از حق حضور در شوراهای اسلامی شهر ور وستا برخوردار باشند،  این اقدام کوچکی است که از تبدیل آن به معضل ملی و بین‌المللی جلوگیری خواهد کرد.

وی افزود: ابهاماتی به جهت حضور اقلیت‌ها در شوراهای اسلامی شهر و روستا وجود دارد که قطعا قابل حل است، نمایندگان کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس اهتمام جدی دارند که در صورت ارایه لایحه جامع انتخابات به مجلس تا پایان سال جاری این موضوع را نعیین تکلیف کند.

خجسته معتقد است: به نظر می‌رسد اقلیت‌ها همانند حق داشتن کرسی در مجلس شورای اسلامی باید از حق داشتن کرسی در شوراها هم برخوردار باشند، اما به جهت اتخاذ تصمیمی کارشناسی، موضوع را از لحاظ مختلف بررسی و ارزیابی خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، گفت: ابهامات مطرح در رابطه با انتخابات‌های مختلف به ویژه شوراها در کمیته‌های کارشناسی بررسی خواهد شد تا متناسب با شرایط کنونی و پراکندگی جمعیت اقلیت‌ها در شهرهای مختلف کرسی‌های در نظر گرفته شود.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این زمینه می‌توان پیشنهاد کرد که کرسی برای اقلیت‌ها در شورای شهرهای دارای این جمعیت از افراد در نظر گرفته شود، البته باید این پیشنهاد در کنار سایر پیشنهادها بررسی گردد.

انتهای پیام/
 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت