آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 20 آبان 1396 ساعت 12:56   |   کد مطلب: 30078
وزیر کار با بیان اینکه ما دولت صیفی کار نیستیم و دولت گردو کاریم تشریح کرد: اگر متعهد به کار انقلاب و نظام هستیم باید عقلانیت، سخت‌کوشی و هم‌افزایی را الگوی کار کنیم.

به گزارش نافع، صبح امروز جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با محوریت اشتغال با حضور وزیر کار و مسئولین استانی همدان برگزار شد.

 

*وزیر کار: فراهم بودن امکانات ایجاد یک میلیون شغل در زمینه پوشاک

علی ربیعی در جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان با بیان اینکه ایجاد کانون‌های توسعه و گسترش همبستگی با نخبگان استانی می‌تواند موجب تحول شود اظهار کرد: نخبگان استان فارغ از هر جریان فکری می‌توانند با همبستگی در توسعه استان موثر واقع شوند.

 

وی با اشاره به اینکه این، یازدهمین سفر در دولت طول خدمت در دولت دوازدهم است گفت: بنده در این سفر با معاونین و مشاوران و مدیران موثر خود حضور یافته‌اند و برنامه داریم که سفرهای استانی را تداوم و‌ گسترش دهیم.

 

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی عنوان کرد: هزار و ۱۶۷ واحد صنعتی در استان همدان وجود دارد و ۲۷ واحد دارای مشکل وجود دارد و‌ من معتقدم اشتغال آینده استان می‌تواند در خدمات واقع شود.

 

وی ضمن تأکید بر تثبیت شغل به‌عنوان یکی از رویکردهای کار دولت دوازدهم گفت: بیمه شده جدید در استان ۱۱هزار نفر بوده‌است که باید مراقب ریزش آمار اشتغال هم باشیم.

 

ربیعی با بیان اینکه حدود ۳۴۰  میلیارد تومان سهم استان از اعتبارات اشتغالزایی به استان اختصاص یافته و ۱۵۵ میلیارد تومان هم به اشتغال روستایی استان اختصاص خواهد یافت.

 

وی افزود: ۶هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی در اختیار بانکها قرار می‌گیرد تا موضوع اشتغال با اعطای تسهیلات با شرایط بهتری مورد پیگیری قرار گیرد.

 

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: نباید در زمینه ایجاد اشتغال به آب و خاک فشار آوریم و با مشاغلی در کنار بخش کشاورزی به گسترش تولید و اشتغال در استان کمک کنیم.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه ظرفیت ایجاد یک میلیون شغل در زمینه پوشاک در کشور وجود دارد تشریح کرد: صنایع غذایی عمدتا در روستاها مورد پیگیری قرار می‌گیرد و به تقویت اشتغال در این بخش کمک خواهد کرد.

 

ربیعی با بیان اینکه در استان لرستان هر کندو، ۸کیلو عسل تولید می‌کند  متذکر شد: ظرفیت تولید عسل در هر کندو در بعضی کشورها ۱۶کیلوگرم است و باید سیاست اشتغال را جایگزین سیاست تولید کنیم که به ظرفیت مناسبی در اشتغال دست یابیم.‌

 

وی ضمن تاکید بر این امر که مشکل اشتغال از طریق پرورش تکنسین مرتفع خواهد شد بیان کرد: در حال حاضر کشور بیش از هرچیز نیازمند تکنسین دارای مهارت است.

 

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۸۰۰میلیارد تومان درآمد ما از طریق ساختمان بوده است خاطرنشان کرد: هزار و دویست میلیارد تومان به تامین اجتماعی برای خرید خدمات اعطا شد.

 

وی ضمن اشاره به اینکه دولت دوازدهم برنامه‌ریزی در جهت کاهش فقر دارد عنوان کرد: برنامه داریم فقر شدید و فقر مطلق را کاهش داده و مرتفع کنیم.

 

ربیعی به وجود هزار و ۴۴۸ بازمانده از تحصیل در استان همدان اشاره و اظهار کرد: رتبه استان در برخی موضوعات از قبیل کودک‌آزاری، همسر آزاری و‌خودکشی پایین است اما باید روی مساله اعتیاد کار شود.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر فقر درمان در کشور وجود ندارد گفت: در تلاش هستیم دیگر ابعاد فقر نیز محدود شده و کاهش یابد.

 

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ضمن تأکید بر لزوم سخت‌کوشی در وزارتخانه‌های مختلف یادآور شد: امروز ثبات امنیتی بسیاری در کشور حاکم است و ۵الی ۱۰ سال در دنیا فرصت داریم که به شاخص‌های توسعه برسیم و گرنه دچار عقب‌ماندگی خواهیم شد.

 

وی با بیان اینکه ما دولت صیفی کار نیستیم و دولت گردو کاریم تشریح کرد: اگر متعهد به کار انقلاب و نظام هستیم باید عقلانیت، سخت‌کوشی و هم‌افزایی را الگوی کار کنیم.

 

ربیعی تأکید کرد: باید بنیان‌های مستحکمی برای حضور و پیشرفت دولت‌های بعد نیز فراهم آوریم 

 

*خجسته:استاندار همدان جنس تولید و اشتغال را می شناسد

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی در مقابل تحریم هایی است که دشمن برای ما ایجاد کرده است گفت:امروز مرگ بر آمریکا به معنای ایجاد اشتغال است.

 

امیر خجسته ادامه داد: امروز دولت و مجلس با تمام توان در تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی در دولت ورود پیدا کرده ودراستان همدان نیزستاد اقتصاد مقاومتی عملکرد خوبی داشته است.

 

وی همچنین بیان کرد: مدیریت ارشد استان نیز با توجه به اینکه جنس تولید و اشتغال را می شناسد حقیقتا اثر گذار بود ضمن اینکه همه مدیران استان نیز باید به خوبی ورود پیدا کنند تا در آینده نزدیک لذت اشتغال به کام مردم چشانده شود.

 

خجسته همچنین با بیان اینکه، در بحث اشتغال زایی تسهیلات خوبی در مجلس مصوب شده است،اظهار کرد: در حال حاضر شرایط برای اشتغال زایی فراهم شده  است و در رابطه با این تسهیلات باید اطلاع رسانی شود.

 

وی همچنین بیان کرد:در سال جاری 11 هزار نفر شغل در استان ایجاد شده و استاندارهمدان قبول کرده که راستی آزمایی هم انجام شود.

 

وی با اشاره به  وجود سالانه500 هزار فارغ التحصیلان گفت: این تعداد باید آموزش فنی و حرفه ای دیده باشند.

 

*آزادی خواه: بیمه قالیبافان و تاکسی داران پیگیری شود

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی  نیز در این جلسه با اشاره به وجود ۵۰۰ کارگاه خیاطی دارای پروانه و پیگیر پروانه در شهرستان ملایر اظهار کرد: این کارگاه‌ها حداقل هزار و پانصد اشتغال بالفعل ایجاد می کنند اما هیچ اقدامی برای تسهیلات آنها صورت نگرفته است.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین احد آزادی‌خواه افزود: ملایر شهر ملی منبت تعریف شده و حداقل هفت هزار کارگاه منبت در ملایر داریم که در هر کدام حداقل سه نفر اشتغال داریم و انتظار مردم این است که برای این کارگاه‌ها تسهیلات و شرایط اشتغال مناسب فراهم شود.

 

وی در پایان خواستار  پیگیری بیمه قالی بافان و تاکسی داران شد.

 

 

*کاظمی:شستا موضوع معادن جنوب استان را مدنظر قرار دهد

دیگر نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در این جلسه اظهار کرد: بین دانشگاه ها و مراکز تولید ارتباطی جدی برقرار نشده اما مراکز فنی و حرفه ای در مهارت آموزی اقدامات خوبی داشته اند که متاسفانه به حاشیه رانده شده اند و نظر تجهیزات، اعتبارات و ... در مضیغه هستند.

 

محمد کاظمی با بیان اینکه استخدام کارمندان این مجموعه نیز بلاتکلیف است گفت: صندوق کارآفرینی روند سخت گیرانه ای در اعطای تسهیلات دارد که تقاضا داریم بررسی شود تا این روند سهل شود چرا که در ملایر به دلیل وقفی بودن املاک، غالبا اسناد مورد قبول بانک نیست و اخذ تسهیلات به سختی و به تعداد کم صورت می‌گیرد.

 

وی تأکید کرد: مناطق جنوبی استان دارای معادن غنی متعددی است که انتظار می‌رود در این بخش مدیر شستا همکاری لازم را داشته باشند.

 

*بهرام نیا: مناطق جنوبی استان، قطب مبل و‌ منبت نامیده شود

حسن بهرام‌نیا نیز ضمن تأکید بر این امر که در سطح کشور از نظر تسهیلات مشکلات بسیاری در مسیر اشتغال وجود دارد و این مشکل مختص همدان نیست گفت: نهاوند ظرفیت‌های بالقوه ای برای اشتغال و درآمدزایی دارد، به طوری که دویست کارگاه مبل و‌منبت در این شهرستان فعال است.

 

وی با اشاره به وجود ظرفیت‌های مبل و منبت در شهرستانهای جنوبی استان عنوان کرد: تقاضا داریم عنوان قطب مبل و منبت به جنوب استان اختصاص داده شود.

 

*استاندار همدان:ایجاد 20 هزار شغل تا پایان سال در دستور کار است

 

استاندار همدان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی استان جزء ستادهای فعال و خوب درسطح کشور است گفت:در همین راستا85 درصد اراضی آبی استان تحت آبیاری مدرن قرار گرفته است.

 

محمد ناصر نیکبخت در ادامه سخنان خود با بیان اینکه خوشبختانه امسال موفق شدیم در بحث اشتغال 11 هزارو 401 نفررا مشغول به کار کنیم، اظهارکرد: بر اساس برنامه های مد نظر،تا پایان سال باید 20 هزار نفر شغل در استان شود.

 

وی ادامه داد: اینکه این اشتغال زایی چگونه راستی آزمایی شود من پشنهاد می دهم یک کمیته متشکل ازنماینده اداره کار، نمایندگان مجلس، نماینده فرمانداران،نماینده خانه مطبوعات و نماینده دستگاه های اجرایی به همین منظور تشکیل شود.

 

وی افزود: البته هیچ شکی آمار اشتغال زایی نیست اما اینکه بی کاری فراوان بوده باید مد نظر قرار گیردست و الان باید همه تلاش کنیم.

 

نیکبخت بیان کرد:من گاهی متهم می شوم که فقط به حوزه اشتغال و اقتصاد نگاه می کنم اما باید دانست که اگر مشکلات این دو حوزه حل شود مشکلات سایر حوزه ها نیز مرتفع می شود.

 

وی همچنین بیان کرد:از اول انقلاب تا امروز هیچ وزیی نگفت "من مسئول اشتغال هستم " و به همین منظور همه وزارت خانه ها باید با هم مشارکت کنند اشتغال زایی اتفاق افتد.

 

وی با بیان این جمله که مگر می شود  مشکل اشتغال را "ربیعی" بدون همکاری سایر مسئولین حل کند،اظهار کرداستان همدان اگر توفیقی در اشتغال اقتصاد مقاومتی داشته  حاصل همدلی و هم افزایی همه مسئولین در استان  بوده است واین هم افزایی وجود دارد به طوری که بانکها نهایت همکاری را با ما دارند و من سرزده به بانکها سر میزنم.

 

نیکبخت در ادامه با اشاره به اینکه استان بر روی ریل توسعه قرار گرفته گفت: خوشبختانه 22 طرح از 45 طرح ملی استان 100 درصد نتیجه داده است و ما بقی در دست اقدام است.

 

وی بیان کرد: خوشبختانه مدیران و نمایندگان استان همگی تلاش خوبی به منظورجذب سرمایه گذار دارند و اینها باعث شده توفیقاتی داشته باشیم.

 

وی با اشاره به وجود 1500 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی با نرخ سود 8 تا 18 درصدی در استان گفت:60 میلیارد تومان اعتبار نیز نزد بانک ها به عنوان کمک فنی اعتباری وجود دارد.

 

وی در بخش پایانی سخنان خود بااشاره به تودیع معاون سیاسی امنیتی استاندار طی چند وقت اخیر گفت:الهی تبار برادر من و نیرویی ارزشمند است قرار است به عنوان مشاور اجرایی من همکاری داشته باشد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت