آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 11 آبان 1396 ساعت 10:57   |   کد مطلب: 29946
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه نهاوند از ارائه ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در شهرستان نهاوند خبر داد.

به گزارش نافع، میثم رحیمی، مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه نهاوند اظهار کرد: در چند سال اخیر در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی با ورود به عرصه‌های اقتصادی اقدامات خوب و مؤثری انجام داده است که سپاه ناحیه نهاوند نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته در شهرستان نهاوند ۳۰میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به متقاضیان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است که امسال نیز همین مبلغ برای پرداخت به متقاضان در شهرستان در نظر گرفته شده‌ است.

رحیمی افزود: از میزان ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی که برای شهرستان در نظر گرفته شده است مبلغ ۱۷ میلیارد ریال مربوط به تسهیلات اقتصاد مقاومتی و مبلغ ۱۳ میلیارد ریال مربوط به تسهیلات برای ایجاد صنایع تبدیلی در شهرستان است.

وی عنوان کرد: این تسهیلات خوداشتغالی در زمینه‌های پرورش زنبور عسل، بسته‌بندی عسل، گیاهان دارویی، فرآورده‌های لبنی، صنایع تبدیلی، صنایع دستی، قالی‌بافی، پرورش قارچ، پرورش ماکیان و غیره پرداخت می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه نهاوند بیان کرد: سال گذشته شهرستان نهاوند به عنوان قطب بسته‌بندی عسل انتخاب شد ولی در این زمینه موفقیت آنچنانی نداشت و امسال با توجه به این‌که شهرستان ظرفیت‌های زیادی که در زمینه کشاورزی دارد به عنوان قطب تولید چیپس میوه انتخاب شده است.

رحیمی ابراز کرد: وجود باغات زیاد و به تبع آن میوه زیادی که در شهرستان تولید می‌شود و عدم وجود صنایع تبدیلی در شهرستان باعث شده است که هر ساله میوه‌های زیادی در شهرستان از بین برود و بیشتر میوه‌های تولیدی شهرستان به صورت خام صادر شوند.

وی افزود: با توجه به این ظرفیت‌ها در نظر داریم که شهرستان را به قطب تولید چیپس میوه و خشک‌کن میوه تبدیل کنیم که ۱۳ میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد این صنایع تبدیلی در شهرستان در نظر گرفته شده و به متقاضیان پرداخت می‌شود.

رحیمی با بیان‌ اینکه تسهیلات خوداشتغالی به متقاضیانی پرداخت می‌شود که در آن خصوص مدرک مهارتی داشته باشند، افزود: ناحیه سپاه نهاوند برای پرداخت وام‌های خوداشتغالی با همکاری جهاد کشاورزی و مراکز فنی و حرفه‌ای به متقاضیان دریافت وام قبل از اجرای طرح‌ها مشاوره، آموزش و گواهینامه آموزشی ارائه می‌دهد و طرح‌های خوداشتغالی ایجاد شده توسط کارشناسان ناحیه سپاه نهاوند به صورت دوره‌ای بازدید می‌شوند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه نهاوند بازاریابی برای فروش محصولات تولید شده را از جمله اقدامات انجام شده برشمرد و عنوان کرد: با رایزنی‌های انجام گرفته محصولات تولید شده توسط این افراد در شهرستان‌ها و استان‌های کشور به فروش می‌رسد.

وی گفت: ایجاد بازارچه‌های عرضه مستقیم این محصولات تولیدی در شهرستان یکی از نیازهای اساسی است و همچنین راه‌اندازی نمایشگاه‌های فصلی سبب می‌شود که این محصولات با قیمت مناسب در اختیار مصرف‌کنندگان قرار بگیرند و سبب تشویق افراد جویای کار به سمت طرح‌های خود‌اشتغالی شود.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت