وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 12 آبان 1398 ساعت 07:26   |   کد مطلب: 29943
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه استکبارستیزی از ارکان انقلاب اسلامی است گفت: استکبارستیزی پیوسته در جامعه ما ادامه دارد.

به گزارش نافع،سردار مهدی ظفری در گفتگو با خبرنگار ما،با اشاره به سالروز یوم ا... سیزده آبان و لزوم جریان سازی و تداوم در موضوع استکبار ستیزی اظهار کرد: مسئله استکبار ستیزی که ما نمونه های بارز آن را در رویداد سیزده آبان شاهد بوده ایم از ارکان اصلی انقلاب ماست و چنانچه ارکانی مانند استکبارستیزی، ظلم ستیزی و کمک به مستضعفین و برخورد با ظالمین را از انقلاب بگیریم انقلاب اسلامی ماهیت خود را از دست خواهد داد.

 

وی با بیان اینکه تفاوت انقلاب اسلامی ایران با دیگر انقلاب های جهان در برخورداری از همین ارکان است گفت: چنانچه این ارکان را در طی سالیان مورد بی توجهی قرار دهیم و کنار بگذاریم انقلاب ما هم انقلابی مانند دیگر انقلاب های دنیا خواهد بود بنابراین تا وقتی حق و باطل در دنیا وجود دارد استکبارستیزی هم در انقلاب اسلامی پابرجااست.

 

این مقام مسؤول متذکر شد: ما معتقد هستیم انقلاب ما و امام ما بر حق بوده و هستند بنابراین اعتقاد به حقانیت انقلاب اعتقاد به ارکانی چون استکبارستیزی را در بر دارد و مادام که حکومت ظهور تشکیل و مستقر شود ما بر سر این آرمان و اهداف خواهیم ماند.

 

وی افزود: ممکن است گاهی برخی رفتارها در داخل کشور باعث شود دشمن طمع ورز نسبت به انحراف آرمان های انقلاب دلخوش شود اما باید این را بداند که این اصل از ریشه انقلاب انفکاک ناپذیر است و ما باید این آرمان ها را با شیوه های جدید و قالبی پرشور و نشاط به نسل های بعد نیز منتقل کنیم چراکه قطعا استکبارستیزی امری مداوم در این انقلاب است و ادامه دارد.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اشاره به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا و شرایطی که در تحریم ها ایجاد کرده اند بیان کرد: در زمان جنگ شعاری قرآنی بین رزمندگان مرسوم بود که اشاره به آیه "و مکروا و مکر ا... والله خیرالماکرین" داشت و مصرح می داشت خداوند کید دشمنان را به خود آنها بازمی گرداند و گاهی خواست ما در دشمنی دشمنان است و همین دشمنی باعث بازگشت حیلت دشمن به خود او شده است.

وی تصریح کرد: پس از گذشت قریب به ۴ دهه از انقلاب اسلامی ممکن است دشمن تصور کند انقلاب کمرنگ شده و از آرمان های خود دور گشته است در حالی که همین مداومت ما بر آرمان های انقلابی و دشمنی ورزی مستکبرین باعث بصیرت افزایی و روشنی ذهن افراد نسبت به انقلاب و مواضع دشمن شده است چراکه ما راهی را انتخاب کردیم که هیچ گاه از آن پشیمان نخواهیم شد و بازنخواهیم گشت.

 

موضع گیری استکبار حجت دیگری بر حقانیت انقلاب ماست

سردار ظفری ادامه داد: دشمنی های آمریکا و اعمال تحریم های جدید و سخنان سخیف ترامپ و موضع گیری استکبار برای ما حجّت دیگری بر حقانیت انقلابمان شده است و اگر غیر از این بود و از دشمن تعریف و تمجید می شنیدیم باید به درستی مسیری که در پیش گرفته ایم شک می کردیم.

 

وی تأکید کرد: مسیر انقلاب ما همان مسیر ۳۷-۸ سال قبل است و رهبری همان رهبری امام خمینی(ره) است که در وجود امام خامنه ای متجلی است و حرکت های جامعه گویای این معناست که ما هنوز همان انقلابیون و بر همان مسیر ایستاده و در حرکتیم.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه بسیج عمومی که امروز در سطح جامعه در مقابله با استکبار شکل گرفته یادآور روزهای مقاومت در دفاع مقدس است عنوان کرد: در روزهای پایانی جنگ نیروهای مردمی از جبهه ها بازگشته بودند و دشمن در مرزهای غربی تحرکاتی داشت که منجر به رقم خوردن عملیات مرصاد شد و مردم دوباره به دشمن فهماندند که در راه مقاومت و ایستادگی بر آرمان های انقلاب خستگی ناپذیر هستند و امروز هم همان شرایط بر جامعه حاکم است.

 

وی ضمن تأکید بر این امر که اگر گاهی به غفلت سر می کنیم همین تحرکات دشمن موجب تلنگر و بیداری دوباره ما می شود گفت: همین دشمنی ها نشان می دهد مقاومت ما صحیح و به حق بوده است و نباید در راهی که آمده ایم و مسیری که پیش رو داریم ذره ای تردید به خود راه دهیم.

 

بر مواضع خود در برجام پایبند هستیم

سردار ظفریدر بخش دیگری ازسخنان خود،ضمن اشاره به بدعهدی های همیشگی آمریکا،برجام وتحریم های جدید با "عنوان کاتسا" گفت: برجام موضوعی است که مسؤولین کشور تصمیمی گرفتند و حتی ممکن است این تصمیم در برخی موارد دارای اشتباهاتی هم باشد اما همانطور که مقام معظم رهبری تأکید داشته و دارند و ما بر سر این قول و تصمیم هستیم و مانند پذیرش قطعنامه ۵۹۸  از سوی حضرت امام خمینی (ره)، شرایط برجام را هم برای کشور پذیرفته ایم.

 

وی یادآور شد: با همه شرایطی که در حال حاضر بر برجام و تحریم ها حاکم شده است ما بر سر حرف و مواضع خود پابرجا هستیم اما نباید برجام را تنها راه تعالی و نجات کشور بدانیم و باید طبق تأکیدات مقام عظمای ولایت نگاه خود را به درون جامعه متمرکز  کنیم.

 

وی همچنین تأکید کرد: توجه به انسجام و وحدت جامعه در حال حاضر در واولویت قرار دارد اما باید نگاه ها را از برجام به سمت ظرفیت های داخلی سوق دهیم و اساسا نباید به گونه ای به برجام نگریسته شود که دشمن تصور کند همه همّ و غمّ ما در نجات جامعه توجه به برجام است چراکه با وجود ظرفیت های بی نظیر داخلی به واقع چنین نیست.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت