دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 9 آبان 1396 ساعت 20:06   |   کد مطلب: 29923
وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را به روز رسانی کرد.

به گزارش نافع، وزارت خزانه‌داری آمریکا  فهرستی از مقامات و شرکت‌های ایرانی را در فهرست تحریم‌ها قرار داد که تحریم  شدن آنها به دلیل ارتباط با سپاه پاسداران و همچنین در راستای اجرای قانون کاتسا اعلام شده است.

 

شرکت‌ها و افرادی که در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته‌اند پیش از این نیز در این فهرست قرار داشتند.

 

بر اساس قانون کاتسا، دارایی‌های این افراد و شرکت‌ها در آمریکا بلوکه شده، شرکت‌ها و افراد آمریکایی امکان معامله با آن‌ها را نداشته و این افراد امکان ورود به آمریکا را نخواهند داشت.

 

 دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا به عنوان نهاد مسئول اجرای تحریم‌های اقتصادی و تجاری در راستای سیاست خارجی و امنیت ملی آمریکا اعلام کرد این تحریم‌ها را به منظور اجرایی کردن بند  105 (ب) از «قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» (کاتسا) انجام داده است. 

 

بند 105 کاتسا، رئیس‌جمهور آمریکا را ملزم می‌کند ظرف 90 روز بعد از اجرایی شدن این قانون، اشخاص خارجی که مقام‌ها، مأموران یا وابستگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشخیص داده می‌شوند را هدف تحریم‌های مرتبط با «تروریسم» قرار دهد.

 

 «مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریم‌ها» (کاتسا)، بعد از تصویب با اکثریت قاطع آرا در هر دو مجلس نمایندگان و سنای آمریکا با امضای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور در تاریخ چهارشنبه 11 مرداد سال 1396 به قانون تبدیل شد. 

 

این قانون، خواستار اعمال تحریم‌ علیه ایران، کره شمالی و روسیه است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت