آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 1 آبان 1396 ساعت 13:04   |   کد مطلب: 29770
نماینده مردم شهرستان اسدآباد از پیگیری ایجاد منطقه ویژه اقتصادی به منظور جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال در این شهرستان خبر داد و گفت:موافقت اولیه برای احداث دو کارخانه پتروشیمی و قطعات خودرو در اسدآباد اخذ شده است.

به گزارش نافع، به نقل از تسنیم، اکبر رنجبرزاده ، اظهار داشت: پیگیری ایجاد منطقه اقتصادی در اسدآباد در راستای بحث تولید مواد دارویی و ساخت تجهیزات پزشکی و کالاهای سلامت‌محور در توسعه اقتصادی و رشد صنعت و اشتغال شهرستان و استان از نقش موثری برخوردار خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در اسدآباد نیازمند جذب سرمایه گذار کلان بخش خصوصی است،گفت: وجود معادن غنی آهن و تکمیل چرخه تولید فولاد در کنار ایجاد راه آهن از جمله ظرفیت‌هایی است که می‌تواند حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را به این شهرستان فراهم آورد.

 

 ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در اسدآباد پیگیری می‌شود

رنجبرزاده با بیان اینکه ایجاد منطقه ویژه اقتصادی به منظور جذب سرمایه‌گذار و ایجاد اشتغال برای جوانان در دستور کار مسئولان شهرستان قرار دارد ،تصریح کرد: در راستای جذب سرمایه‌گذار به جد پیگیر راهکارهایی در بحث جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای شهرستان بوده و کلیه مسئولان و دستگاه‌های اجرایی منطقه آمادگی هر گونه حمایت و همکاری با سرمایه‌گذاران را دارند.

 

وی با اشاره به اشتغال و رفع بیکاری جوانان منطقه افزود: با توجه به محدودیت جذب نیرو در مشاغل دولتی، باید با کمک سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نسبت به مرتفع نمودن اشتغال جوانان و رفع بیکاری شهرستان اقدام کرد.

 

موافقت اولیه برای احداث دو کارخانه پتروشیمی و قطعات خودرو در اسدآباد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه از اخذ موافقت اولیه برای احداث دو کارخانه پتروشیمی و قطعات خودرو در این شهرستان خبرداد و خاطرنشان کرد: برای اجرای این دو طرح صنعتی بزرگ در شهرستان نیازمند جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی هستیم که این امر نیز در دست پیگیری است.

 

رنجبرزاده با اشاره به احداث کارخانه‌های جدید در اسدآباد گفت: منطقه اسدآباد قابلیت و ظرفیت ایجاد کارخانه‌های اسید سولفوریک، داروسازی، پتروشیمی و کارخانه آهن اسفنجی را دارا ست که در این راستا وزرای مربوط موافقت خود را اعلام کرده‌اند.

 

بیمارستان 120 تختخوابی در اسدآباد احداث می‌شود

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه از اخذ موافقت برای راه اندازی بیمارستان 120 تختخوابی در شهرستان اسدآباد خبر داد ،اظهار  داشت:سیستم درمانی شهرستان، در درازمدت نیاز به ایجاد تخت‌های جدید خواهد داشت که برای اجرایی کردن این ایده مقدمات کار انجام گرفته است.

 

وی اخذ موافقت برای دریافت اعتبار 100 میلیارد ریالی از معاون اول رییس جمهور و موافقت وزیر بهداشت برای احداث بیمارستان 120 تخت خوابی امیرالمومنین(ع) را از جمله اقداماتی عنوان کرد که در این راستا انجام شده است.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین از آغاز طرح مطالعاتی برای احداث سدهای  کوچک منطقه در منطقه هلور و آجین خبر داد و بیان داشت :برای این پروژه‌ها اعتباری افزون بر 800 میلیون تومان هریک به میزان 400 میلیون تومان پیش‌بینی شده  و  در دوسال آینده به نتیجه خواهد رسید.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت