آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 30 مهر 1396 ساعت 14:19   |   کد مطلب: 29759
استاندار همدان از پذیرش دانشجو در دانشگاه بین المللی دی 8 از بهمن ماه در همدان خبر داد و گفت: دانشگاه دی 8 از ترم آینده در همدان در ۱۶ رشته پذیرش دانشجو خواهد داشت.

به گزارش نافع، محمدناصر نیکبخت امروز در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با بیان اینکه افراد از 8 کشور در این دانشگاه عضو هستند، اظهار کرد: حتی ایرانیان مقیم خارج از کشور پذیرش می شوند لذا باید بهترین خدمات به دانشجویان دی ۸ داده شود.

 

نیکبخت در بخش دیگری از سخنانش از بانک‌هاخواست که سهمیه استان را برای تولید به صورت کامل و بیشتر جذب کنند افزود: ایجاد اشتغال ماموریت ما برای کشورمان که خواسته مقام معظم رهبری و رئیس جمهور است لذا باید سیستم اداری، بانکها و بخش خصوصی با تعامل بتوانند از اشتغال موجود صیانت کرده و اشتغال جدید ایجاد کنند.

 

وی با بیان اینکه امسال، هم سود بانک کم شده ، هم یارانه‌ ای در کنار سود بانکی برای تولیدکنندگان در نظر گرفته شده که باید به تولیدکنندگان اطلاع رسانی شود، گفت: شرایط برای ورود با رغبت متقاضیان فراهم است تا تولید و اشتغال رونق بگیرد همچنین از بانکها می‌خواهم به رونق تولید و اشتغال کمک کنند.

 

نیکبخت با بیان اینکه بهتر است جلسه‌ ای با بانکهای خصوصی برگزار شود تا از ظرفیت این بانکها هم برای تولید و اشتغال استفاده لازم شود افزود: باید در امور تولید تسهیل و روان‌ سازی کرد اما نه به قیمتی که بانک‌ها بدبین شوند بلکه باید مصالح بانک و تولید کننده را با هم دید.

 

وی خاطر نشان کرد: برای دریافت اعتباراحداث زیرساختهای شهر جهانی لالجین مذاکره و توافق شده است ودر آبان ماه سال بعد همدان ، میزبان اجلاس جهانی گردشگری خواهد بود بنابراین باید از اکنون آمادگی داشته باشیم.

 

وی در پایان با اشاره به اینکه طبق مذاکره ای که با مدیر عامل راه آهن درباره اتمام ۱۲ کیلومتر باقی مانده راه آهن تهران- همدان داشتیم قرار شد این ریل تامین و ریل گذاری تمام شود یادآورشد: به ساخت مرکز جامع سرطان همدان و مشارکت بنیاد فرشچیان در احداث بیمارستان ۵۰۰ تختخوابی توافق شده است.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها