آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 30 مهر 1396 ساعت 07:25   |   کد مطلب: 29752
رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان خبر داد
رشد 25 درصدی اجاره‌‎بهای مسکن در همدان
رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان از افزایش 25 درصدی نرخ اجاره‌بها در شهر همدان خبر داد و گفت: در 6 ماهه امسال نرخ رشد اجاره‌بها بین 15 تا 25 درصد بوده است.

به گزارش نافع، به نقل از ایسنا،ابراهیم جمالی، با تأکید بر رکود بازار مسکن، اظهار کرد: در 6 ماهه امسال 2882 اجاره‌نامه و 3377 مبایه‌نامه در بازار مسکن همدان مبادله شده است.

وی با اشاره به اینکه میزان قیمت مسکن در 6 ماهه ابتدای امسال رشدی نداشته است، خاطرنشان کرد: این درحالیست که اجاره‌بهای مسکن در همدان با افزایش 25 درصدی مواجه بوده است.

جمالی با بیان اینکه 1050 واحد مشاورین املاک در همدان فعالیت دارند، تأکید کرد: به علت رکود بازار مسکن و مالیات‌های سنگین این صنف در 6 ماهه امسال 60 واحد مشاورین املاک تعطیل شده است.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک همدان کاهش نرخ سودهای بانکی را یکی از دلایل افزایش اجاره‌بهای مسکن دانست و گفت: زندگی به مردم سخت شده و هر کس که ملکی دارد، سعی می‌کند از این راه درآمد کسب کند بنابراین با افزایش اجاره‌بها درآمد بیشتری را برای خود کسب می‌کنند.

وی درباره پیش‌بینی وضعیت بازار مسکن در 6 ماهه دوم سال بیان کرد: درباره بهبود وضعیت بازار در آینده خوش‌بین نیستم چرا که برای بهبود این بازار باید وعده‌های دولت عملی شود اما با شرایط موجود امیدی نیست.

انتهای پیام

 

دیدگاه شما