آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 29 مهر 1396 ساعت 20:54   |   کد مطلب: 29748
کری با انتقاد از توئیت‌های مکرر رئیس جمهور:
وزیر خارجه ترامپ بودن خیلی سخت است!
وزیر امور خارجه سابق آمریکا در جریان مصاحبه با یکی از شبکه‌های خبری سوئیس، توئیت‌های مکرر و اغلب مناقشه برانگیز رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده را به شدت مورد انتقاد قرار داد. تصویر وزیر خارجه ترامپ بودن خیلی سخت است!

به گزارش نافع، به نقل از ایسنا،جان کری، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در این مصاحبه با شبکه خبری سوئیس به نام «RTS» گفت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با استفاده مداوم از توئیتر برای انتشار مطالب سیاسی و اظهاراتش، جوی مخرب از سیاست هرج و مرج ایجاد کرده است.

وی افزود: آمریکایی‌های بیشتر و بیشتری این توئیت‌ها را نوعی از «گفتمان مخرب، خسته‌کننده و ناراضی کننده» می‌دانند. به نظرم این توئیت‌ها هرج و مرج ایجاد می‌کند و اصلا خوب نیست.

ترامپ از توئیتر به عنوان پلتفورمی برای اعلام تغییرات گسترده در سیاست‌گذاری‌های خارجی و داخلی خود، انتقاد از متحدان، تهدید دشمنان و کره شمالی استفاده می‌کند.

«کری» در ادامه مصاحبه‌اش گفت: این یک ریاست جمهوری بدون سابقه و هرج و مرج و ناآرام است. اصلا نمی‌توانم فکرش را هم بکنم که چنین چیزی در دوران مدرن اتفاق افتاده باشد.

وزیر خارجه سابق آمریکا مکررا از توئیت‌های ترامپ در انتقاد از رکس تیلرسون، وزیر خارجه کنونی آمریکا به شدت انتقاد کرد.

اوایل ماه جاری میلادی، ترامپ در توئیتر، تیلرسون را به «اتلاف وقت» برای تلاش برای مذاکره با کره شمالی متهم کرد.

کری در این باره گفت: چنین مطالبی در توئیتر به شدت مخرب است. فکر می‌کنم وزیر خارجه بودن زمانی که رئیس جمهور شما را به صورت علنی تضعیف می‌کند، کار بسیار سختی است.

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما