آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 29 مهر 1396 ساعت 09:33   |   کد مطلب: 29739
رئیس فراکسیون ولایی مجلس ، دکتر غلامی را به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت علوم، فردی بی حاشیه و کارآمد معرفی کرد.

به گزارش نافع،حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون ولایی مجلس و نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگارما با  اشاره به گزینه‌ احتمالی دولت برای  تصدی وزارت علوم عنوان کرد: به زودی فراکسیون ولایی مجلس به منظور بررسی برنامه های دکتر غلامی وارد شور خواهد شد.

 

وی افزود: به عقده من دکترغلامی گزینه ای بی حاشیه و کارآمد برای وزارت علوم می باشد والبته کارآمدی وی در دانشگاه بوعلی سینای همدان نیز به اثبات رسیده است.

 

 

حاجی بابایی با اعلام اینکه به نظرمن دکتر غلامی برای رای آوردن در مجلس مشکلی نخواهد داشت،اظهارکرد:از آنجا که در وزارت علوم کارهای بسیاری برای انجام دادن وجود دارد،لذا حضور نیرویی کارآمد میتواند بسیار اثر بخش باشد.

 

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی توجه به دانشگاهها از الزامات است، خاطرنشان کرد:دانشگاهها باید به سمت مهارتی کردن دانشجویان حرکت کنند و البته از آنجا که در برنامه ششم توسعه رابطه میان دانشگاهها با صنعت ،کشاورزی و تولید بسیار مورد تاکید قرار گرفته، لذا افزایش ارتباطات میان علم با صنعت،تولید و کشاورزی باید از سوی وزیر جدید مورد توجه قرار گیرد.

 

حاجی بابایی با بیان اینکه دانشگاهها باید ضمن پرداختن به مسائل سیاسی وگفتمان‌سازی، از حاشیه سازی ها به دور باشند،اظهار کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور در گروفعالیت های دانش بنیان است که البته نقش وزارت علوم در این مهم بسیار حائز اهمیت است.

 

وی در نهایت برضرورت حرکت دانشگاهها به سمت فضای علمی و تولیدی تاکید کرد.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها