آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 29 مهر 1396 ساعت 08:06   |   کد مطلب: 29737
عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی تاکید کرد: علی‌رغم بیان اظهارات متفاوت آمریکایی‌ها، اصلاح برجام هدف مشخص آنهاست زیرا اساس و ماهیت توافق هسته‌ای را همه پذیرفتند.

به گزارش نافع، به نقل ازخبرگزاری خانه‌ملت عزت‌الله یوسفیان ملا در خصوص اظهارات متناقض دولتمردان آمریکایی درباره برجام و مواضع آنها در برابر جمهوری اسلامی ایران، گفت: رئیس‌جمهور آمریکا با واگذاری تصمیم‌گیری درباره برجام به کنگره، بر خروج آمریکا تنها در صورت عدم پذیرش اصلاح برجام یا موافقت با پایبندی ایران تاکید کرد، البته خروج از برجام به معنای ابطال آن نیست زیرا کشورهای اروپایی هم برجام را امضا و شورای امنیت سازمان ملل آن را مصوب کرده است.

 

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ترامپ در ایام انتخابات از پاره کردن برجام و هم‌اکنون از خروج آمریکا از برجام صحبت می‌کند، تیلرسون نیز همین مباحث را به نوعی دیگر مطرح کرده است، در واقع علی‌رغم ظاهر متفاوت اظهارات، هدف آنها در یک قالب یعنی اصلاح برجام می‌گنجد.

 

وی افزود: آمریکایی‌ها معتقد به انجام تخلفاتی از سوی ایران هستند، از این رو بر اصلاح این موارد تاکید دارند، همچنین دولتمردان آمریکایی اذعان داشتند که باید درباره طول مدت توافق هسته‌ای تغییراتی لحاظ گردد زیرا بعد از این زمان احتمال رسیدن ایران به غنی‌سازی وجود دارد، حال آنکه همه طرف‌ها ماهیت برجام را تایید می‌کنند.

 

یوسفیان ملا تاکید کرد: خروج آمریکا از برجام به ضرر همه طرف ها خواهد بود و قطعا با این اقدام، جمهوری اسلامی ایران هم به تعهدات خود پایان می‌دهد. از این رو مسئولان ما باید گزینه‌های احتمالی را پیش‌بینی کرده تا تکلیف جمهوری اسلامی در صورت اتحاد اروپا با آمریکا یا مخالفت اروپا با آمریکا یا سایر موارد مشخص شود.

 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: سخنگوی دولت جمهوری اسلامی ایران نیز از پیش‌بینی منابع مالی کافی برای مقابله ایران با آمریکا یا همه طرف‌های مذاکره در صورت نقض برجام خبر داده است تا در صورت تدوین تحریم جدید علیه ایران آمادگی لازم داشته باشیم.

 

عضو کمیسوین برنامه و بودجه مجلس دهم، ادامه داد: تاکنون هیچ کدام از طرف‌های مذاکره اساس برجام را نقض نکرده و مواردی هم که گاها مطرح شده که به نقض روح برجام مرتبط است، تحریم علیه سپاه پاسداران هم موضوعی حاشیه‌ای است زیرا نظام دفاعی ایران ارتباطی با برجام ندارد.

 

عضو هیات رئیسه فراکسیون مستقلین ولایی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران انتظار عدم موضع‌گیری آمریکا و عدم بیان مواضع ضدایرانی را ندارد زیرا آمریکایی‌ها در طول سال‌های مختلف بدعهدی خود به ایران را ثابت کردند اما مهم پذیرش تعهد ایران به برجام است که در نهایت به آنها ثابت خواهد شد./

 

پایان پیام

 

دیدگاه شما