آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 29 مهر 1396 ساعت 07:26   |   کد مطلب: 29736
رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است دولت مرکزی عراق کرکوک را صرفا برای دستیابی گروهی خاص به منابع آن تحت کنترل درنیاورد بلکه آن را برای تمام عراق حفظ کرد.

به گزارش نافع، حمیدرضا حاجی بابایی در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص تحولات اخیر کرکوک و تحت کنترل درآوردن آن ازسوی نیروهای دولت مرکزی عراق و حشدالشعبی گفت: کرکوک برای مردم عراق اعم از شیعیان، سنی ها و اکراد است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از آنجایی که حاکمیت واحد در عراق حضور دارد و منابع تمام این سرزمین از آن تمام مردم این کشور است حق بر این است که دولت مرکزی از مناطقی که تولید نفت بالا داشته و ممکن است مورد خطر واقع شود، حفاظت و حراست کند.

وی افزود: از این رو دولت مرکزی عراق کرکوک را برای یک گروه خاص تحت کنترل درنیاورد بلکه منابع این منطقه را برای تمام عراق حفظ کرد.

حاجی بابایی بر همین اساس تصریح کرد: فضای عمومی کرکوک نشان می دهد اگر اقدامی از سوی فردی(بارزانی) انجام شده مورد پذیرفته تمام کردها نیست و امروز اتحادیه میهنی نیز به این واقعیت تلخ رسیده که رفراندوم برگزارشده نتیجه ای را که می خواستند نداده است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه شرایط هر روز برای بارزانی سخت تر می شود، خاطرنشان کرد: پسر طالبانی پیش از ورود نیروهای دولت مرکزی عراق به جنوب کرکوک نامه ای به بارزانی نوشت و گفت یک لحظه درنگ در تصمیم گیری غفلت است و نباید ملت را متضرر کرد از طرفی کردها در منطقه همواره کنار هم بوده اند و تا کنون مزاحمت ایجاد نکرده اند لذا این رفراندونم نشان می دهد چیزی جز اشتباه استراتژیک رخ نداده است./

پایان پیام

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها