آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 29 مهر 1392 ساعت 09:19   |   کد مطلب: 29687
مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همدان:
احیاء حماسه 30 مهر از الزامات است
حماسه سی مهر در همدان
مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان همدان احیا و یادآوری حماسه 30 مهر با بهره گیری از راویان این رویداد را از الزامات دانست.

به گزارش نافع، محمدصالح جباری در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به  پیش رو بودن سالروز واقعه 30 مهرماه گفت:بر همین اساس، امسال نیز مطابق سال‌های گذشته برنامه هایی در راستای گرامیداشت این روز مد نظر قرار گرفته است.

 

وی با اذعان به اینکه این رویداد تاریخی، از اهمیت بسیاری برخورداراست عنوان کرد:حماسه 30 مهر،حماسه‌ای دانش‌آموزی بود که  در سال 57 زمینه ساز حماسه 13 آبان در تهران شد.

 

جباری در ادامه با اشاره به برنامه‌های این اتحادیه در راستای بزرگداشت حماسه  30 مهر افزود: از جمله برنامه های اصلی این روز برگزاری همایشی به همین مناسبت است که همایش مذکور درسی ام مهر ماه در محل تالار معلم همدان با حضور مسئولین استانی و انجمن های اسلامی دانش آموزی برگزار میشود.

 

وی با بیان اینکه سخنران این مراسم دکتر علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد بود. گفت:اجرای سرود نورالمهدی و گروه تئاتر صورتک از جمله این برنامه ها در همایش سی مهر است.

 

جباری همچنین با بیان اینکه یکی از بخش اصلی برنامه،مرتبط با تحلیف مسئول انجمن های اسلامی دانش آموزان می باشد اظهار کرد: از دیگر برنامه های مرتبط با روز سی مهر، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری دانش آموز انقلابی است که جشنواره مذکور از اواخر هفته جاری آغاز میشود و تا 13 آبان ادامه دارد.

 

وی ادامه داد:این جشنواره، ویژه دانش آموزان مقطع اول و دوم متوسطه در رشته های عکاسی، شعر،خاطره نویسی ، متن ادبی و برنامه نویسی برگزار می شود.

وی  همچنین با اشاره به استفاده از ظرفیت راویان در باز زنده سازی واقعه سی مهر گفت: با جمع‌آوری روایات مستند از این حماسه و در اختیار گذاشتن آن برای راویان، نسل حاضر را از این رویداد مطلع می کنیم.

 

جباری با اشاره به برنامه دیگر اتحادیه برای حضور در مدارس افزود: اجرای یک تئاتر با موضوع حماسه 30 مهر و اجرای یک سرود با محتوای استکبارستیزی نیز در دستور کار ماست که روزانه در مدارس سطح شهر اجرا خواهند داشت.

 

وی در انتها با اشاره به دو برنامه دیگر در این راستا افزود: اجرای پروژه تاریخ شفاهی 30 مهر و همچنین تاریخ شفاهی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان همدان نیز در دستور کار ما است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما