آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 18 مهر 1396 ساعت 06:51   |   کد مطلب: 29549
همدان را دروازه اربعین کنیم/اداره کل راه استان همدان تابلوهای مسافت تا کربلا نصب کند
دبیر ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان بیان کرد: استان همدان در مسیر گذر 14 استان در اربعین است، دستگاه های دولتی در کارهای فرهنگی زیرساختی ورود پیدا کرده و کمک بکنند.

به گزارش نافع، سید اکبر حسینی در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان اظهار داشت: ستاد مردمی خدمتگزاران همدان وابستگی به سپاه و هیچ ارگان دیگری ندارد.

 

 

وی ادامه داد: مردم استان همدان از سال 1393 شروع کردند به زائرین اربعین حسینی در داخل استان خدمت رسانی انجام دادند.

 

 

*خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی با شور مردمی

 

 

حسینی تصریح کرد: این کار کاری مردمی بوده است و اگر سازمانها کمک کردند به مردم کمک کردند چون متولی اصلی مردم دارالمومنین و دارالجهاد استان همدان بوده است.

 

 

دبیر ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان با بیان اینکه در سال 94 این کار کمی منسجم تر شد افزود: تعداد ایستگاه ها در سال دوم توسعه پیدا کرد طوری که در سال 93 با 8 ایستگاه این ستاد استارت کار خود را زد و در سال 94 حدود 23 ایستگاه فعالیت داشتند و در سال 95 این ایستگاه ها به 33 ایستگاه رسید.

 

 

وی گفت: در سال 95 یک کار بسیار خوبی با همکاری دستگاه ها و نهادهای انقلابی صورت گرفت و آن تیپ بندی ایستگاه ها بود بحث پذیرایی، ارائه خدمات و غذا مطرح شد و بعضی ایستگاه ها اورژانس و پلیس و خدماتی این چنین به زائرین ارائه می دادند.

 

 

*واکس زدن کفش زائران به عشق اباعبدالله الحسین(ع)

 

 

حسینی ادامه داد: در کنار اینها گروهی از نوجوانان و جوانان مسئولیت واکس زدن به کفش ها و شارژ موبایل ها و تمیز کردن شیشه های خودرو ها و کارهایی از این قبیل را مردم استان همدان در سال گذشته شکل دادند.

 

 

* همدان مسیر گذر زائران  14 استان برای رفتن به کربلا

 

 

وی خاطرنشان کرد: ما تلاشمان این است که به جهت اینکه استان همدان دارالمومنین و دارالجهاد است فقط در داخل استان میتوانیم خدمات را به زائرین ارائه بدهیم ما در مسیر گذر 14 استان در اربعین هستیم و در سال گذشته بالغ بر یک میلیون و 600 هزار نفر از استان ما تردد داشتند.

 

 

* مستقر شدن 40 ایستگاه صلواتی به نیت حضرت زینب (س)

 

 

دبیر ستاد مردمی خدمتگزاران اربعین استان همدان بیان کرد: امسال بخاطر روایت چهل منزل حضرت زینب سلام الله علیها در تلاشیم که 40ایستگاه صلواتی در مسیر راه اندازی بکنیم و درخواست ما این است که همچنان مسئولین و دستگاه های دولتی، نهاد ها و سازمانها تلاش بکنند که این کار مردمی باقی بماند و اگر کمک میخواهند بکنند به مردم کمک بکنند چون براوردی که در سال گذشته ما در سطح استان داشتیم مبلغی بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان نوسط مردم هزینه شد.

 

 

 

*دستگاه های دولتی در اربعین برای کارهای زیرساختی فرهنگ وارد شوند/همدان را دروازه اربعین کنیم

 

 

حسینی با اشاره به اینکه مردم توان کارهای فرهنگی زیر ساختی را شاید نداشته باشند اما نذورات در مواردی به شکل تهیه غذا وجود دارد در این شرایط دستگاه های دولتی در کارهای فرهنگی زیرساختی ورود پیدا کرده و کمک بکنند، گفت: اداره کل راه استان همدان از ورودی این استان تابلویی را نصب بکند که کربلا مثلا 600 کیلومتر که استان همدان به دروازه اربعین تبدیل شود.

 

 

*شهرداری ها طاق نصرت ورودی شهرها به سمت کربلا بزنند

 

 

وی افزود: شهرداری ها بیایند طاق نصرت بزنند ورودی شهرها به سمت کربلا به گنبد حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و در مسیر برگشت ها گنبد حضرت اباعبدالله الحسین باشد چون بعد از اربعین که زائران برمیگردند و پس از 28 صفر ذهنشان به این سمت برود که به پیاده روی نیشابور خودشان را برسانند.

 

 

وی تاکید کرد: اگر این کار در همدان صورت بگیرد ظرفیت خوبی در استان ایجاد خواهد شد.

 

 

وی عنوان کرد: کانالی رسمی برای ستاد راه اندازی شده است که اطلاعیه ها و کارهای ستاد در آنجا مشخص میشود، سایتی هم تحت عنوان hkhadem.ir برای خدمت رسانی به زائرین راه اندازی شده است و افرادی که توانایی،تمکن و علاقه مندی دارند محدودیت ندارد مکانیک، نانوا و پزشک فرقی ندارد فردی میخواهد مالی کمک بکند قیمت هایی را مشخص کردیم که به طور مثال آب معدنی این مبلغ غذا هر پرسی این مبلغ ممکن است کسی دو هزار پرس را بخواهد عهده دار پرداختش شود شماره حسابی برای ستاد پیش بینی کرده ایم.

 

 

*نذر فرهنگی مردم برای اربعین حسینی

 

 

وی با بیان اینکه برخی نذر فرهنگی دارند افزود: یکی ممکن است بگوید من میخواهم مستند درست بکنم یا عزیزی عکاس و خبرنگار است و این مسیر باز است و ما در سال گذشته از خدمات و حمایت های همه اصناف  و اقشار در همدان بهره مند بودیم به ویژه این کار حاصل شد توسط دوستان عزیز رسانه ای خبرنگاران، صدا و سیما، جراید مکتوب، کانال های تلگرامی و خبرگزاری هایی که در استان فعال هستند.

 

 

حسینی تاکید کرد: ایستگاه ها در استان همدان امسال 5 روز قبل از اربعین فعال می شود و حدود 5 روز هم در مسیر برگشت فعال است.

 

لازم به ذکر است آدرس تلگرامی کانال ستاد اربعین استان همدان  https://t.me/setadarbaeinhamedan  می باشد که شماره کارت ستاد، شماره حساب و آدرس سایت در این کانال موجود است.

 

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما