آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 10 مهر 1396 ساعت 08:58   |   کد مطلب: 29395
بهروز کارخانه
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان از جمع‌‌آوری 14.5 میلیون تومان کمک‌ مردمی استان همدان به مسلمانان مظلوم میانمار از 20 پایگاه فعال از سراسر استان خبر داد .

 14.5 میلیون تومان در همدان برای کمک به مسلمانان میانمار جمع‌آوری شد

 

به گزارش نافع، بهروز کارخانه‌ای امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه انجام اقدامات بشردوستانه از جمله وظایف جمعیت هلال احمر است، اظهار کرد: هلال احمر به عنوان یکی از وظایف ذاتی فعالیت‌های بشردوستانه را دنبال می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه مردم ایران اسلامی از پیشتازان کمک‌های بشردوستانه هستند، گفت: همواره در هر موقعیتی نیاز به حضور مردم در صحنه برای کمک به همنوعان بود، شاهد با شکوه‌ترین حضورها بودیم و این مسیر همچنان ادامه دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان با اشاره به مظلومیت مسلمانان روهینگیای میانمار، بیان کرد: شاهد حوادث و وقایع تلخی در روهینگیا و علیه مسلمانان هستیم که دل هر انسانی را به درد می‌آورد.

وی به جمع‌آوری کمک‌های مردمی به مسلمانان آواره میانمار اشاره کرد و افزود: جمعیت هلال احمر استان همدان، 20 پایگاه در سطح استان برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای مسلمانان میانمار برپا کرده است.

کارخانه‌ای با اشاره میزان کمک‌های مردمی استان به مسلمانان مظلوم و آواره میانمار، تصریح کرد: تاکنون 14.5 میلیون تومان کمک‌های مردمی از سراسر استان همدان جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه مقرر شده بود که پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای کمک به مسلمانان میانمار تا قبل از عاشورا و عاشورا حسینی جمع‌آوری شود، ادامه داد: با توجه به کمک‌های بی‌دریغ مردم نوع‌دوست استان و به منظور جمع‌آوری کمک‌های بیشتر، تصمیم بر ادامه فعالیت این پایگاه‌ها تا روز عاشورا شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان در ادامه در خصوص فعالیت‌های این جمعیت در استان، تأکید کرد: تمام پایگاه‌ها، داوطلبان فعال و درمان اضطراری با توجه به قرار گرفتن در دهه اول ماه محرم در آماده‌باش هستند.

وی با تأکید بر اینکه تیم واکنش سریع جمعیت هلال احمر استان 24 ساعت با پنج نفر فعال است و سه نفر نیز نیروی ذخیره داریم، یادآور شد: طی هر 24 ساعت می‌توانیم از 15 نفر از نیروها استفاده کنیم.

کارخانه‌ای با اشاره به وجود 11 پایگاه بین جاده‌ای 11 و یک پایگاه کوهستان جمعیت هلال احمر استان، اظهار کرد: پایگاه‌ها توانایی کمک‌رسانی به در راه‌ماندگان نیازمند اسکان را دارند که تعدادی از آنها در پایگاه‌ها  و تعدادی نیز در اماکن از پیش تعیین شده اسکان داده می‌شوند.

وی با بیان اینکه 32 هزار نفر اسکان اضطراری در اماکن مختلف شناسایی و پیش‌بینی شده است، گفت: اماکن اسکان اضطراری شناسایی شده از مسجد تا حسینیه‌ها و اماکن ورزشی است؛ مسیر کنار زیرگذر غدیر، روبروی پایگاه قهرمان و یک حسینیه در مریانج از جمله اماکن پیش‌بینی شده است.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت