وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 10 مهر 1396 ساعت 08:27   |   کد مطلب: 29393
مدیر حوزه علمیه برادران شهرستان اسدآباد:
مدیر حوزه علمیه برادران شهرستان اسدآباد با بیان اینکه روشنگری امام زین‌العابدین(ع) در بعد مظلومیت امام حسین(ع)، ارتباط باخدا و تربیت در این مسیر بود، گفت: مناجات‌های ایشان در صحیفه سجادیه به‌عنوان یک منبع عظیمی است که مخالفان را هم به خود جذب کرده است.

به گزارش نافع؛ حجت‌الاسلام هادی انتظاری در گفت‌وگو با خبرنگار  آوای سیدجمال؛ در خصوص شهادت امام زین‌العابدین(ع)، اظهار کرد: خداوند به‌صورت معجزه‌آسایی حضرت سجاد عنایت کرد که در واقعه کربلا به شهادت نرسید تا ادامه اسلام‌خواهی و حجت بر خدا ادامه پیدا کند.

 

وی بابیان اینکه دوره‌ای که حضرت سجاد حضور داشتند، دوره خفقانی بود، گفت: امام در این زمان نمی‌توانست مانند مختار قیام کند و به‌صورت مستقیم حمایت کند و رهبری آن‌ها را بر عهده بگیرد، بنابراین در بحث روشنگری به پا خواست.

 

مدیر حوزه علمیه برادران شهرستان اسدآباد به شیوه‌های مختلف به تربیت شیعیان حضرت امیرالمؤمنین(ع) پرداخت و گفت: وقتی جو عمومی جهان اسلام برعلیه حسین بن علی روایت تاریخ سی هزار نفر به کربلا آمدند و همه هم قرب الله حسین را بکشند و ثواب ببرند؛ همانند گروه‌های داعشی و تکفیری امروز؛ این‌ها تفکرات خطرناک دینی است که یعنی پشت سر سیاست و ظاهربینی مردم گول ظاهر دین را خوردند و حضرت سجاد(ع) باید در این زمین مردم را تربیت می‌کرد و به همین منظور در مبحث روشنگری در این زمینه گام برداشت تا به مردم آگاهی بدهد که دین راستی چیست؟.

 

وی گفت: زمان امام محمدباقر(ع) و امام صادق(ع) جو آرامی حاکم بود و آن‌ها توانستند دانشگاه تشکیل داده و شیعه تربیت کنند اما  تنها راهی که امام زین‌العابدین(ع) داشت، بعد مظلومیت امام حسین(ع)، ارتباط باخدا و تربیت در این مسیر بود.

 

انتظاری خاطرنشان کرد: مناجات‌های امام زین‌العابدین(ع) در صحیفه سجادیه به‌عنوان یک منبع عظیمی است که آرام آرام مخالفان را هم به خود جذب کرده است.

 

وی بابیان اینکه در دعاهای امام سجاد(ع) صلوات در هر بند ذکرشده است، گفت: تربیت معنوی در مجالس یکی از شیوه‌های بارز در زندگانی حضرت است که امروز هم بعد از 400 سال موردتوجه قرار می‌گیرد.

 

انتظاری گفت: دو چیز در تاریخ زندگی امام مشهود است و آن مجالسی که برای امام حسین و ذکر مصیب ایشان می‌گیرند و دیگری دعاها و صحیفه سجادیه است که در تربیت معنوی مردم امروز مؤثر بوده است.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما