آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 9 مهر 1396 ساعت 01:07   |   کد مطلب: 29379
دادستان شهرستان اسدآباد
دادستان شهرستان اسدآباد با اشاره به حرام بودن قمه زنی در جامعه اسلامی، گفت: نیروی انتظامی موظف است در صورت مشاهده قمه‌زنی توسط افراد چه به‌صورت آشکار و چه به‌صورت پنهانی نسبت به بازداشت و دستگیری آنان اقدام کند.

به گزارش نافع؛ محمدجواد هاجرپور در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ با اشاره به اینکه قمه‌زنی هیچ جایگاه شرعی و فقهی ندارد و ازنظر قانونی نیز جرم محسوب می‌شود، اظهار کرد: با توجه به آیه ۱۰۴ سوره بقره هرعملی که موجب وهن مذهب باشد و یا بهانه دست دشمنان بدهد و موجب سوءاستفاده دشمنان شود حرام است و قمه‌زنی نیز از اعمالی است که دشمنان تشیع بسیار از آن سوءاستفاده می‌کنند.
 
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر فقها و مراجع عظام تقلید ازجمله مقام معظم رهبری و الله مکارم شیرازی قمه‌زنی را حرام اعلام کردند بنابراین باید از این امر اجتناب شود.
 
هاجرپور با اشاره به مجازات قانونی قمه‌زنی، گفت: ازنظر قانونی نیز مطابق مواد  ۶۱۸ و ۶۳۸ قانون تعزیرات قمه‌زنی جرم محسوب شده و مجازات حبس و شلاق دارد لذا توسط این دادستانی به‌تمامی مراجع انتظامی شهرستان اسدآباد دستور داده‌ شده که در صورت مشاهده قمه‌زنی توسط افراد چه به‌صورت آشکار و چه به‌صورت پنهانی نسبت به بازداشت و دستگیری آنان اقدام کنند.
 
وی گفت: توصیه ما به عزاداران این است که به‌جای قمه‌زنی که یک بدعت در دین بوده و موجب وهن مذهب شیعه است، با مراجعه به سازمان انتقال خون و اهدای خون خود موجب نجات جان یک انسان و گسترش این سنت حسنه شوند.
 
انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها